Pot Primo

našli domov, 7 let
Starší psí pán, který neměl v životě moc možností poznat, jak může být ten psí život skvělý. Hledá trpělivou rodinu, ideálně starší páníčky a psího kamaráda.
Mám zájem o adopci

Pot Primo je z celé smečky nejstarší psí kluk. Odhadujeme věk kolem 8 let. Patří ke smečce psů odebraných  z nevhodných podmínek.

Nedaří se nám identifikovat plemena, která se u něj v minulosti “potkala”. Je to drobnější malý pes, který aktuálně váží 5,45 kg a více už neporoste. K jiným psům se umí chovat – přeci jen žil celý život ve smečce a v rámci zachování zdraví se museli všichi naučit spolu více, či méně, vycházet. Nikdy se nepotkal s jinými psy, než je “jeho smečka” – z prvotního kontaktu s jiným psem bude tedy spíše vyděšený a z toho mohou plynout jeho reakce (útěk, obrana). Předpokládáme, že ale stačí krátká chvilka a pochopí, že strach není na místě. Velmi rychle (i přes prvotní paniku) přilne k člověku a je z něj mazel a věrný ocásek. Na děti reaguje dobře (stejně jako na dospělé).

V životě se nesetkal s téměř žádnými situacemi, který by měl dobře socializovaný pes zvládat (život v bytě, městské situace,…). Na vše tedy reaguje strachem, než pozná, co se děje. Obrovskou výhodou je, že manipulace s ním není vůbec problém – ani v největším strachu se neožene a nekousne (ozkoušeno opakovaně od příjmu až po denní ošetřování, kdy trpělivě drží). Na vodítku ještě neumí a s jejich dlouhodobějšímu umístění v karanténě se u nás ještě neměli šanci naučit venčení venku.

Vztah ke kočkám neznáme. Není vhodný k celoročnímu pobytu ven.

Je to pejsek, který bude potřebovat velkou dávku trpělivosti a vše naučit, jakoby to bylo štěně. Čeká tedy na páníčka, který s tímhle vším bude počítat a bude jeho průvodcem životem. Nejlépe by mu bylo u starších lidí, jelikož nejvíce ze všech pejsků trpí odloučením od jiných psů a lidí.

Našel domov v Toušicích :)

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
24017
Datum (rok) narození:
1.6.2010
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Zoro

miniovčáček přijatý na žádost obce.

Zoja

Miniovčáček přijatý na žádost obce.

Nessi

Miniovčáček přijmutý na žádost obce.

Noel

Miniovčáček přijmutý na žádost obce.

Zavřít