Pot Primo

našli domov, 7 let
Starší psí pán, který neměl v životě moc možností poznat, jak může být ten psí život skvělý. Hledá trpělivou rodinu, ideálně starší páníčky a psího kamaráda.
Mám zájem o adopci

Pot Primo je z celé smečky nejstarší psí kluk. Odhadujeme věk kolem 8 let. Patří ke smečce psů odebraných  z nevhodných podmínek.

Nedaří se nám identifikovat plemena, která se u něj v minulosti “potkala”. Je to drobnější malý pes, který aktuálně váží 5,45 kg a více už neporoste. K jiným psům se umí chovat – přeci jen žil celý život ve smečce a v rámci zachování zdraví se museli všichi naučit spolu více, či méně, vycházet. Nikdy se nepotkal s jinými psy, než je “jeho smečka” – z prvotního kontaktu s jiným psem bude tedy spíše vyděšený a z toho mohou plynout jeho reakce (útěk, obrana). Předpokládáme, že ale stačí krátká chvilka a pochopí, že strach není na místě. Velmi rychle (i přes prvotní paniku) přilne k člověku a je z něj mazel a věrný ocásek. Na děti reaguje dobře (stejně jako na dospělé).

V životě se nesetkal s téměř žádnými situacemi, který by měl dobře socializovaný pes zvládat (život v bytě, městské situace,…). Na vše tedy reaguje strachem, než pozná, co se děje. Obrovskou výhodou je, že manipulace s ním není vůbec problém – ani v největším strachu se neožene a nekousne (ozkoušeno opakovaně od příjmu až po denní ošetřování, kdy trpělivě drží). Na vodítku ještě neumí a s jejich dlouhodobějšímu umístění v karanténě se u nás ještě neměli šanci naučit venčení venku.

Vztah ke kočkám neznáme. Není vhodný k celoročnímu pobytu ven.

Je to pejsek, který bude potřebovat velkou dávku trpělivosti a vše naučit, jakoby to bylo štěně. Čeká tedy na páníčka, který s tímhle vším bude počítat a bude jeho průvodcem životem. Nejlépe by mu bylo u starších lidí, jelikož nejvíce ze všech pejsků trpí odloučením od jiných psů a lidí.

Našel domov v Toušicích :)

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
24017
Datum (rok) narození:
1.6.2010
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Béďa

Mladý a učenlivý medvídek.

Tobiáš

Pejsek z přemnožené smečky pejsků kníračovitého typu.

Stellička

Fena z přemnožené smečky pejsků kníračovitého typu.

Eda

Dvouletý Eda, něžný atletický voříšek, který čeká na nového páníčka, který ho bude mít rád.

Zavřít