Dobiáš

našli domov, 2 roky
Dvouletý něžný pes. Nejistý a spousty věci neznalý, ale hodný a trpělivý.
Mám zájem o adopci

Dobiášek, alias Doby, je kříženec kníračovitého typu, jen má dlouhé a sportovní nohy. Váží 10 kilo a příliš už neporoste – jen by mu neuškodilo, kdyby půl kila/kilo přibral.

Pochází z přemnožené smečky, která se množila nekontrolovatelně mezi sebou a která žila v podstatě polodivoce. Pejskové znali jeden jediný prostor, jediného člověka a za celý život po nich nikdo nic nechtěl, tudíž je ani nic neučil. Ale také je nikdo nebil. Všechen strach a nejistota jsou tedy způsobeny neznalostí situací, manipulací, podnětů – je  potřeba počítat s tím, že Dobiáš se teprve teď začíná učit vše, jako kdyby to bylo malé štěně. Snaží se být maximálně čistotný, naučil se chůzi na vodítku a dobře zvládá i manipulaci při ošetřování či stříhání. Nevrčí, neožene se, nekouše – ve strachu se snaží být spíš neviditelný.

Dle nás zvládne i pobyt v bytě, k dětem není problémový, koček se spíše bojí. Rozhodně by mu prospěl psí kamarád (pes nebo fena – snese vše), se kterým mu všechno učení půjde lépe. Nebyl zvyklý sám (u nás o samotě trhá jen savé podložky, ale hrozí, že bude o samotě smutnit).

Vhodný pro klidné a trpělivé lidi, co nechtějí příliš energického psa, nebo kteří shání parťáka pro svou fenku/pejska.

 

Našel domov v Radimi :)

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
14018
Datum (rok) narození:
1.6.2016
Velikost:
Střední
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Žolík

Tento pejsek byl dnes, 2.9.2018, sražen autem v Kostelci n. Č. L.

Údržbář

Dvouměsíční rarášek.

Šatnář

Dvouměsíční rarášek.

Svačinářka

Dvouměsíční rarášková.

Zavřít