Mex

našli domov, 5 let
Antonio Panděras prostě. Hrdina a lamač dívčích srdcí.
Mám zájem o adopci

Mex je odhadem čtyřletý pes, kříženec (dalším odhadem) RTW a NO. Po smrti majitele (který se o něj zjevně dobře staral), prožil 8 měsíců v jiném útulku, poté byl převezen k nám. Že prý má u nás takhle skvělý pes větší šance. Tak to byla výzva! :)

Je to trochu “splašené děcko”, temperamentní a aktivní, nicméně dle slov vedoucího útulku, vykazuje známky schopnosti se učit a spolupracovat. Běžný uživatel psa by řekl prostě “je to docela šikovný pes”. Má zhruba představu o základních povelech, na čemž dále pracujeme, t.j. přivolání, chůze u nohy, sedni lehni, odložení (často se tedy, kvůli aktuálně mizerné kondičce, odkládá na zem sám od sebe i bez povelu). Rád aportuje  vše od mikromíčků po stromy, přetahuje se o hračky, je neskutečně hravý a projevuje o vše velký zájem. Pro uvedení příkladu: poprvé v životě viděl psí bazének. Strašně jsme chtěli, aby v něm blbnul. Stačilo asi tak 5 vteřin. Potěšil se nás! Sám člověka často vyzývá ke hře a pozornosti, a nejde mu prostě odolat. Vypadá u toho jak srandovní hopsací postavička z nějakého seriálu. Pohraje si a pak si spokojeně lehně a žužlá…třeba poleno. Do akce se vrhá kdykoli, kdy je vaše dobrá nálada vážně ohrožena.

Projevuje se i jako dobrý hlídač – minimálně tedy jeho štěkot je krásný, hluboký a respekt budící. Prostě žádný hlásek jako konipásek. Ale jinak by spíš nezvanému hostovi ještě uvařil kafe.

S jinými psy si příliš neví rady, proto ho k jiným psím samcům nedoporučujeme nebo pouze ke zkušenému majiteli, který si se dvěma psy dokáže poradit. Není agresivní, jen prostě neví, co má dělat. K lidem i dětem je všeobecně přátelský. U nás aspiruje na největšího oblíbence u venčitelů.

Uvítal by spíš domek a zahradu.

Mex našel domov v Babicích :)

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
76017
Datum (rok) narození:
1.6.2013
Velikost:
Velká

Fotogalerie

Video

Edita

Tato mladá fenka byla nalezena dne 14.7.2018 v Jevanech

Maggi

Malá univerzální fenka.

Růžovka

Acoiální, ale mírná fena, která neumí nic jiného, než žít svobodně.

Babka

Babka je bojácná asociální fena. Je to jak Mauglí vytažený z pralesa.

Zavřít