Ulupika

našli domov, 2 roky
Hledá milující a trpělivou rodinu, která dožene vše, co se v životě v nevhodných podmínkách neměla šanci naučit. Bude z ní vděčný uzel lásky.
Mám zájem o adopci

Ulupika je mladá, asi 1-2 roky stará fenka. Patří ke smečce psů odebraných  z nevhodných podmínek.

Nedaří se nám identifikovat plemena, která se u ní v minulosti “potkala”. Je to drobnější malá fenka, která aktuálně váží 4 kg a více už neporoste. K jiným psům se umí chovat – přeci jen žila celý život ve smečce a v rámci zachování zdraví se museli všichi naučit spolu více, či méně, vycházet. Nikdy se nepotkala s jinými psy, než je “její smečka” – z prvotního kontaktu s jiným psem bude tedy spíše vyděšená a z toho mohou plynout její reakce (útěk, obrana). Předpokládáme, že ale stačí krátká chvilka a pochopí, že strach není na místě. Velmi rychle (i přes prvotní paniku) přilne k člověku a je z ní mazel a věrný ocásek. Na děti reaguje dobře (stejně jako na dospělé).

V životě se nesetkala s téměř žádnými situacemi, který by měl dobře socializovaný pes zvládat (život v bytě, městské situace,…). Na vše tedy reaguje strachem, než pozná, co se děje. Obrovskou výhodou je, že manipulace s ní není vůbec problém – ani v největším strachu se neožene a nekousne (ozkoušeno opakovně od příjmu až po denní ošetřování, kdy trpělivě drží). Na vodítku ještě neumí a s jejich dlouhodobějšímu umístění v karanténě se u nás ještě neměli šanci naučit venčení venku.

Koček se nejspíše bude bát. Není vhodná k celoročnímu pobytu ven.

Je to pejsek, který bude potřebovat velkou dávku trpělivosti a vše naučit, jakoby to bylo štěně. Čeká tedy na páníčka, který s tímhle vším bude počítat a bude jejím průvodcem životem.

Našla domov v Náchodě :)

Pohlaví:
fena
Evidenční číslo:
34017
Datum (rok) narození:
1.10.2015
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

kastrovaná

Fotogalerie

Béďa

Mladý a učenlivý medvídek.

Tobiáš

Pejsek z přemnožené smečky pejsků kníračovitého typu.

Stellička

Fena z přemnožené smečky pejsků kníračovitého typu.

Eda

Dvouletý Eda, něžný atletický voříšek, který čeká na nového páníčka, který ho bude mít rád.

Zavřít