Dočasná péče I náhradní péče I přímá adopce I virtuální adopce

Jak to chodí, jaký je rozdíl v jednotlivých pojmech a co vše to obnáší? Seznámíme vás s pojmy, která u nás v útulku využíváme.

Dočasná péče:

Dočasnou péčí u nás rozumíme ten stav, kdy si od nás z útulku vezmete pejska k sobě domů pouze na dobu nezbytně nutnou. Pejskovi hradíme veterinární výdaje, krmivo, zařizujeme nezbytně nutné věci, sháníme nové rodiny atp. Úkolem dočasné péče tedy je přímá péče o pejska a to taková, kterou my nejsme schopni v útulku zajistit. Jedná se například o malá štěňátka a jejich dokrm, nemocné pejsky, pejsky, kteří potřebují ze zdravotních důvodů být v teple nebo kteří potřebují být více sledování a ošetřováni, což nejsme v útulku kvůli počtu psů, schopni zajistit na 100%. Po doléčení se vrací pes zpět do útulku, odkud hledá nový domov, případně odchází do nového domova z dočasné péče. Projeví-li dobrovolník, který se formou dočasné péče stará o některého z našich svěřenců, zájem o adopci, je pak při výběru nového majitele upřednostněn.

Dočasná péče je zcela dobrovolná a není finančně ohodnocena.

Náhradní péče:

Náhradní péčí rozumíme stav, kdy je zvíře předáno do nového domova, ale je v ochranné zákonné lhůtě. Do náhradní péče odchází pejsci, kteří jsou NALEZENCI. Původní majitel má na psa plné právo po dobu 4 měsíců od doby nahlášení nálezu zvířete. Znamená to tedy, že v novém domově se o psa staráte jak o vlastního, vč. hrazení veškerých nákladů za psa. Přihlásí-li se v zákonné lhůtě majitel, musí mu pes být vydán. Pečovatel má ale právo na úhradu vešekerých nákladů spojených s péčí o psa.

Po čtyřech měsících od nálezu automaticky přechází zvíře do vlastnictví osoby, která si jej vzala do náhradní péče.

Přímá adopce:

Tady je to jednoduché. Podpisem smlouvy se stáváte majitelem a pes je ve vašem vlastnictví. Nic tomu totiž nebrání. Do přímých adopcí odchází pejskové, kterých se jejich majitel vzdal (čili vzdal se i jakéhokoli práva na ně).

Virtuální adopce:

Virutální adopce je v podstatě pojem, jak nazvat podporu konkrétního psa v útulku, který je do tohoto projektu zapojen. Obvykle se jedná o psy dlouhodobě nemocné, těžce umístitelné, nebo psy, kteří jsou v útulku z nějakého důvodu na dožití.

Je čistě na vás, jestli si zvolíte podporu jednorázovou, nebo dlouhodobou.

Další novinky

Vánoce v útulku III.

2017-11-08 10:43:20

Ježíšek se chystá za pejsky do útulku 23.12.2017. A co vy? :)

číst dál

Tajný život psů: skandální odhalení?

2017-10-06 09:50:03

Nenechte si ujít velké odhalení v charitativních kalendářích!

číst dál
Zavřít