Dočasná péče I náhradní péče I přímá adopce I virtuální adopce

Jak to chodí, jaký je rozdíl v jednotlivých pojmech a co vše to obnáší? Seznámíme vás s pojmy, která u nás v útulku využíváme.

Dočasná péče:

Dočasnou péčí u nás rozumíme ten stav, kdy si od nás z útulku vezmete pejska k sobě domů pouze na dobu nezbytně nutnou. Pejskovi hradíme veterinární výdaje, krmivo, zařizujeme nezbytně nutné věci, sháníme nové rodiny a tak dále. Úkolem dočasné péče tedy je přímá péče o pejska a to taková, kterou my nejsme schopni v útulku zajistit. Jedná se například o malá štěňátka a jejich dokrm, nemocné pejsky, pejsky, kteří potřebují ze zdravotních důvodů být v teple nebo kteří potřebují být více sledování a ošetřováni, což nejsme v útulku kvůli počtu psů, schopni zajistit na 100%. Případně se jedná o pejsky bázlivé, kteří potřebují více kontaktu s člověkem, aby si zvykli, že lidé jsou fajn parťáci. Po doléčení se vrací pes zpět do útulku, odkud hledá nový domov, případně odchází do nového domova z dočasné péče. Projeví-li dobrovolník, který se formou dočasné péče stará o některého z našich svěřenců, zájem o adopci, je pak při výběru nového majitele upřednostněn.

Dočasná péče je zcela dobrovolná a není finančně ohodnocena.

Náhradní péče:

Náhradní péčí rozumíme stav, kdy je zvíře předáno do nového domova, ale je v ochranné zákonné lhůtě. Do náhradní péče odchází pejsci, kteří jsou NALEZENCI. Původní majitel má na psa plné právo po dobu 4 měsíců od doby nahlášení nálezu zvířete. Znamená to tedy, že v novém domově se o psa staráte jak o vlastního, vč. hrazení veškerých nákladů za psa. Přihlásí-li se v zákonné lhůtě majitel, musí mu pes být vydán. Pečovatel má ale právo na úhradu vešekerých nákladů spojených s péčí o psa.

Po čtyřech měsících od nálezu automaticky přechází zvíře do vlastnictví osoby, která si jej vzala do náhradní péče.

Přímá adopce:

Tady je to jednoduché. Podpisem smlouvy se stáváte majitelem a pes je ve vašem vlastnictví. Nic tomu totiž nebrání. Do přímých adopcí odchází pejskové, kterých se jejich majitel vzdal (čili vzdal se i jakéhokoli práva na ně).

Virtuální adopce:

Virutální adopce je v podstatě pojem, jak nazvat podporu konkrétního psa v útulku, který je do tohoto projektu zapojen. Obvykle se jedná o psy dlouhodobě nemocné, těžce umístitelné, nebo psy, kteří jsou v útulku z nějakého důvodu na dožití. Je čistě na vás, jestli si zvolíte podporu jednorázovou, nebo dlouhodobou. Každý virtuální páníček od nás obdrží certifikát.

Podívejte se, které pejsky je možné aktuálně virtuálně adoptovat v našem útulku.

certifikat_virtualni_adopce_A4

Další novinky

Encyklopsedie: žádné výmysly, čistá realita!

2018-10-31 20:12:38

Že má pes čtyři nohy, to ví všichni. Že existují plemena, to asi také víte... Ale co určitě nevíte je, že tím to rozhodně nekončí!

číst dál

Vánoce v útulku IV.

2018-10-29 23:21:50

Ježíšek se chystá za pejsky do útulku 23.12.2018. A co vy? :)

číst dál
Zavřít