Konec množírny na Břeclavsku

60 psů módních plemen chovaných v nevhodných podmínkách,

,,Množírna z Břeclavska”
6. 7. 2018 bylo z chovu čivav, yorkšírů, papilonů a jejich mixů odvezeno organizací Dejte nám šanci z.s. 60 psů v neutěšeném stavu. Do té doby žili v bordelu, smradu a na opravdu malém prostoru pro tak velký počet psů. Výsledkem jsou vystrašení a nemocní psi. Situace byla už dříve řešena s Krajskou veterinární správou, ta ale k odebrání neshledala důvod. Až když vážné zdravotní problémy znemožnily majiteli se o psy dál „starat“, bylo možné psy z místa definitivně odvézt.

Vzhledem k počtu zvířat jsou psi umístěni u různých organizacích. Fenky a štěňata to měly jednoduché, my jsme tedy proto převzali do péče všechny dospělé samce z této kauzy.

V Dogpointu máme tyto nové přírůstky – 10 vyklepaných uzlíčků nervů, co toho ještě v životě moc neviděli. Netrápí je jen strach, ale taky zuby v hrozném stavu (pokud jim teda ještě nějaké zbyly), záněty očí a uší, někteří mají taky vrozené vady nohou, o zablešení nemluvě. A to je jen část výsledku „velkochovu módních plemen“. Zvířata, která vypadají jako stará, jsou ve skutečnosti mladá, pouze tak zhuntovaná.

Nákladná první pomoc
Všichni pejsci, které teď v Dogpointu máme, budou potřebovat veterinární péči. Ať už jim budeme léčit zuby, oči, uši, klouby a nohy, nebo je „jen“ odčervovat a kastrovat, odhadujeme, že celkové náklady za veterinární a přímou péči nás vyjdou asi na 50 tisíc Kč. To není zrovna málo, ale nový lepší život je k nezaplacení. Pomůžete nám ho pro tyto minipsy zajistit?

Finanční podpora: https://www.darujme.cz/projekt/1201061
DMS: http://www.dog-point.cz/podpora/dms

Děkujeme všem

 

Fotogalerie

Další novinky

Pes koupí les

2018-03-18 13:23:40

Sháníme pozemek pro rozšíření možností psího útulku.

číst dál

Dočasná péče I náhradní péče I přímá adopce I virtuální adopce

2018-01-05 10:20:39

Jak to chodí, jaký je rozdíl v jednotlivých pojmech a co vše to obnáší? Seznámíme vás s pojmy, která u nás v útulku využíváme.

číst dál
Zavřít