Venčení psů z útulku

I pejskové z útulku se rádi projdou, poznají nové lidi a pomazlí se. Stavte se u nás a vezměte některého z nich na procházku. Níže se dočtete více informací.

V našem útulku uvítáme každého, kdo by chtěl věnovat trochu ze svého času psům z útulku.

Kontakt psa a člověka je skvělý pro obě strany! Pro psa, který neměl v životě štěstí na páníčka je takovýto kontakt obzvláště důležitý. Nejen, že se mu dostane fyzického vyžití a nové podněty, ale taková procházka (třeba i plná her) pomáhá zvyšovat jeho důvěru k člověku. Pes je, stejně jako člověk, sociálně založený tvor a přítomnost člověka, který věnuje konkrétnímu psovi svou pozornost, mu pomáhá zpříjemnit pobyt v útulku, eliminuje nežádoucí chování z důvodu nudy, zvyšuje míru socializace a snižuje u psa stres.

Jednou procházkou uděláte tedy pejskovi bez domova ohromnou radost! Navíc v okolí našeho útulku jsou krásné procházky lesem.

Kdo může venčit?

Venčit může kdokoli, není nutné být našim stálým dobrovolníkem.

  • Pokud je ti méně jak 15 let, je potřeba, aby jsi přišel s doprovodem osoby starší 18 let.
  • Pokud je ti 15-18 let, můžeš přijít venčit i samostatně, ale potřebujeme podepsaný souhlas rodičů.
  • Pokud je ti víc jak 18 let tak…tak není co řešit.

Můžu vzít s sebou i svého psa?

Ano. Je potřeba ale brát v potaz, že pejskové v útulku se ne vždy snesou s jinými psy. Také prosíme o zodpovědné  venčení pouze na vodítku – u útulkových psů je to povinnost, ale vzhledem k tomu, že nechceme, aby se vašim pejskům něco stalo, prosíme, abyste měli na vodítku i vlastní pejsky. V lesích okolo útulku je hodně zvěře!

Musím se předem ohlásit?

Není potřeba – stačí přijít v otevírací době. Pokud přijdete mimo otevírací dobu, je možné, že nebudete do areálu vpuštěni.

Kdy můžu venčit?

Venčení je u nás možné v těchto časech:

PONDĚLÍ        ZAVŘENO (sanitární a veterinární den)

ÚTERÝ            10:00 – 16:00

STŘEDA          10:00 – 16:00

ČTVRTEK        10:00 – 16:00

PÁTEK            10:00 – 16:00

SOBOTA           9:00 – 16:00 v letním období, 15:00 (upravená doba po dobu zimního období!)

NEDĚLE           9:00 – 16:00 v letním období,  15:00 (upravená doba po dobu zimního venčení!)

UPOZORNĚNÍ: KVŮLI EXTRÉMNÍM VEDRŮM BUDE BĚHEM SRPNA 2018 MOŽNOST VEČERNÍHO VENČENÍ V ČASE 17:00-19:00. V TĚCHTO HODINÁCH BUDE ALE NUTNÉ BÝT PŘEDEM NAHLÁŠEN!

UPOZORNĚNÍ II: BĚHEM SRPNOVÝCH VÍKENDŮ SI VYHRAZUJEME STRIKTNĚ ODMÍTNOU VENČITELE, POKUD JIŽ PSI BYLI VENKU A BYLO BY PRO NĚ RIZIKO JÍT OPAKOVANĚ VEN.

*čas pro venčení se může měnit dle ročního období. V zimních měsících je například už ve čtyři hodiny odpoledne tma (a v lese je ta tma opravdu tmavá:), je tedy zbytečné jezdit v pozdější hodiny.

 

 

Další novinky

Zima nebude, už to máme zařízené

2018-10-16 09:54:15

Léto už je pryč, po ránu u nás už několikrát byly přízemní mrazíky, co obalily trávu jinovatkou. Psi ve venkovních kotcích s tím nemají problém. Problém to je v karanténě a izolaci. Jenže s tím je konec. A to opět díky vaší pomoci!

číst dál

Operace “Kníračoid” aneb přemnožená smečka polodivokých psů

2018-10-02 07:51:32

Psal se prosinec 2017 a na jediném pozemku bylo tolik tolik psů, že to nešlo ani spočítat. Spustili jsme operaci “Kníračoid” (to proto že všichni psi připomínali křížence kníračů a byli si navzájem velmi podobní). Trvala dlouhých 9 měsíců a raději jsme se o ní moc nešířili, protože jsme se báli, aby vše klaplo podle plánu. Teď je celá akce definitivně u konce a my vám můžeme říct celý příběh.

číst dál
Zavřít