Venčení psů z útulku

I pejskové z útulku se rádi projdou, poznají nové lidi a pomazlí se. Stavte se u nás a vezměte některého z nich na procházku. Níže se dočtete více informací.

V našem útulku uvítáme každého, kdo by chtěl věnovat trochu ze svého času psům z útulku.

Kontakt psa a člověka je skvělý pro obě strany! Pro psa, který neměl v životě štěstí na páníčka je takovýto kontakt obzvláště důležitý. Nejen, že se mu dostane fyzického vyžití a nové podněty, ale taková procházka (třeba i plná her) pomáhá zvyšovat jeho důvěru k člověku. Pes je, stejně jako člověk, sociálně založený tvor a přítomnost člověka, který věnuje konkrétnímu psovi svou pozornost, mu pomáhá zpříjemnit pobyt v útulku, eliminuje nežádoucí chování z důvodu nudy, zvyšuje míru socializace a snižuje u psa stres.

Jednou procházkou uděláte tedy pejskovi bez domova ohromnou radost! Navíc v okolí našeho útulku jsou krásné procházky lesem.

Kdo může venčit?

Venčit může kdokoli, není nutné být našim stálým dobrovolníkem.

  • Pokud je ti méně jak 15 let, je potřeba, aby jsi přišel s doprovodem osoby starší 18 let.
  • Pokud je ti 15-18 let, můžeš přijít venčit i samostatně, ale potřebujeme podepsaný souhlas rodičů.
  • Pokud je ti víc jak 18 let tak…tak není co řešit.

Můžu vzít s sebou i svého psa?

Ano. Je potřeba ale brát v potaz, že pejskové v útulku se ne vždy snesou s jinými psy. Také prosíme o zodpovědné  venčení pouze na vodítku – u útulkových psů je to povinnost, ale vzhledem k tomu, že nechceme, aby se vašim pejskům něco stalo, prosíme, abyste měli na vodítku i vlastní pejsky. V lesích okolo útulku je hodně zvěře!

Musím se předem ohlásit?

Není potřeba – stačí přijít v otevírací době. Pokud přijdete mimo otevírací dobu, je možné, že nebudete do areálu vpuštěni.

Kdy můžu venčit?

Venčení je u nás možné v těchto časech:

PONDĚLÍ        ZAVŘENO (sanitární a veterinární den)

ÚTERÝ            10:00 – 16:00

STŘEDA          10:00 – 16:00

ČTVRTEK        10:00 – 16:00

PÁTEK            10:00 – 16:00

SOBOTA           9:00 – 16:00 v letním období, 15:00 (upravená doba po dobu zimního období!)

NEDĚLE           9:00 – 16:00 v letním období,  15:00 (upravená doba po dobu zimního venčení!)

UPOZORNĚNÍ: KVŮLI EXTRÉMNÍM VEDRŮM BUDE BĚHEM SRPNA 2018 MOŽNOST VEČERNÍHO VENČENÍ V ČASE 17:00-19:00. V TĚCHTO HODINÁCH BUDE ALE NUTNÉ BÝT PŘEDEM NAHLÁŠEN!

UPOZORNĚNÍ II: BĚHEM SRPNOVÝCH VÍKENDŮ SI VYHRAZUJEME STRIKTNĚ ODMÍTNOU VENČITELE, POKUD JIŽ PSI BYLI VENKU A BYLO BY PRO NĚ RIZIKO JÍT OPAKOVANĚ VEN.

*čas pro venčení se může měnit dle ročního období. V zimních měsících je například už ve čtyři hodiny odpoledne tma (a v lese je ta tma opravdu tmavá:), je tedy zbytečné jezdit v pozdější hodiny.

 

 

Další novinky

Encyklopsedie: žádné výmysly, čistá realita!

2018-10-31 20:12:38

Že má pes čtyři nohy, to ví všichni. Že existují plemena, to asi také víte... Ale co určitě nevíte je, že tím to rozhodně nekončí!

číst dál

Vánoce v útulku IV.

2018-10-29 23:21:50

Ježíšek se chystá za pejsky do útulku 23.12.2018. A co vy? :)

číst dál
Zavřít