Aston

k adopci, 7 let
Typický chlupatý voříšek. Pod nejistou slupkou se skrývá klidný a rozvážný parťák.
Mám zájem o adopci

Aston k nám dorazil skrze organizaci Psí život, která pracuje v terénu s bezdomovci a jejich zvířaty. Dle informací žil delší dobu na řetězu a moc se s nikým nekamarádil, spíše naopak. Nenechal na sebe sáhnout a budil hruzu všude tam, kam mu řetěz dosáhl. Když se dostal k nám, tak první tři dny probrblal. Bylo vidět, že je to nejistota z toho, co se bude dít a jak se k němu budeme chovat. Za pár dní, s pozitivním přístupem (klidným přístupem, kdy jsme mu dali i prostor, z jemu nepříjemné situace, vycouvat) se za pár dní začal tetelit a vrtět, kdykoli se mělo jít na procházku. Dokonce se nechal i mazlit a třel se o člověka celým tělem.

Mělo by mu být asi osm let. Dlouhé bílé zuby a chuť pobíhat, by však napovídaly, že je mu o několik roků méně. Astonovi je prostě tolik, na kolik se cítí. V kotci je to klidný pes – zbytečně neštěká, půlku dne provegetí a věnuje se odpočinku, je čistotný. Zvládá i většinu jiných psích samců, nemá tendence je vůbec řešit. S fenkama je zcela bez problému. Chůze na vodítku mu také nedělá problém, ačkoli na procházce je zcela ponořen do čmuchání po okolí a pokud může, rád si popoběhne, nebo zaběhá.

Astík má ale i pár much: velmi nekomfortně se cítí, když po něm vyžaduje fyzický kontakt cizí člověk, na kterého není zvyklý. ,,Omezení svobody” v podobě držení u veterináře a česání špatně snáší a je vidět, že asi s tímto typem ,,nucené fixace” má špatnou zkušenost. V tomto případě je schopný se i ohnat. Možná měl v minulosti špatnou zkušenost i s mohutnými muži, na které reaguje s velkou nejistotou. Dle jeho předchozího života je možné, že bude hůře reagovat i na lidi silně posilněné alkoholem.
V kostce, zprvu nedůvěřivý chlupatý oříšek, vzevzřením trochu popelnicový typ. V srdci ale dobrosrdečný a milý psík, který si zaslouží chápajicí a hodné páníčky. Ideální domov by pro něj byl takový, kde  by mohl vegetit u domku se zahradou a stal se, trpělivým páníčkům brzy věrným společníkem.

 

 

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
77018
Datum (rok) narození:
1.6.2012
Velikost:
Střední

Fotogalerie

Viky

Submisivní fenečka vhodná k domku se zahradou.

Tom

Klidný a pohodový Tomáš s velkým srdcem.

Bořek

Metuzalém Bořík doufá v zázrak, že bude moci dožít v teple domova alespoň tu trochu času, co mu ještě zbývá...

Haryk

Starší teriéří pán. Tvrdohlavý a "svůj". Když se ale sžijete, je to veselý, hravý a poslušný pes!

Zavřít