Bobík

k adopci, 6 let
Bobík hledá majitele, který má zkušenost s bull plemeny.
Mám zájem o adopci

Přivezen na žádost PMJ.

Bobík je pětiletý pes, vypadá jako větší stafordšírský bulteriér, nebo menší staford takového toho anglického typu. Dostal se k nám s flastrem průseráře, kterého ale veterinář nechtěl utratit. Bohužel dvakrát za život došlo k incidentu, kde byly vážněji zraněny (druhý incident – zranění ruky) dvě ženy staršího věku, obě s holemi. Bobík s námi v útulku čekal do doby ukončení šetření. Během této doby jsme si ho trochu ozkoušeli. Modelovou situaci se seniorkou s/nebo holemi jsme prozatím nezkoušeli. Po dobu pobytu v útulku (od 19.9.2021) se chová standardně, jak bychom od trochu nevycváleného bulla očekávali. Je aktivní, hravý (miluje různé hračky, čuchací koberečky…), zná několik povelů. S člověkem hezky spolupracuje. Manipulaci u nás zvládá dobře. Nezaznamenali jsme žádný zvýšený výskyt problémového chování směrem ke člověku. Je čistotný a není nikterak hlučný, když je o samotě. Podle našich informací byl zvyklý na pobyt v městském bytě.  Myslíme si, že může mít spojen špatný zážitek s holemi a v kombinaci s nezkušeným nebo méně zodpovědným psovodem pak může dojít i k nešťastné situaci.

Nebude vhodný k jiným psům, kočkám a vzhledem k jeho minulosti ho nemůžeme doporučit ani k dětem, seniorům, nebo do přítomnosti holí.

Bude vhodný k majiteli, který má s tímto plemenem zkušenost a bude s Bobíkem nadále pracovat – ideálně na zábavě vhodné pro bull plemena a zároveň na aktivitách, při kterých se bude muset soustředit a nebude se dostávat do adrenalinem zalité akce 🙂

 

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
82021
Datum (rok) narození:
01.09.2015
Velikost:
Střední
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Jánošík

Milý a kontaktní teriér, plný energie.

Timík

Milý dědula se zdravotními potížemi.

Pikachu

Milý pejsek, který se ale nebojí kousnout!

Milánek

Milý a kontaktní pes hledá kompatibilního páníčka.

Zavřít