Bobík

k adopci, 6 let
Bobík hledá majitele, který má zkušenost s bull plemeny.
Mám zájem o adopci

Přivezen na žádost PMJ.

Bobík je pětiletý pes, vypadá jako větší stafordšírský bulteriér, nebo menší staford takového toho anglického typu. Dostal se k nám s flastrem průseráře, kterého ale veterinář nechtěl utratit. Bohužel dvakrát za život došlo k incidentu, kde byly vážněji zraněny (druhý incident – zranění ruky) dvě ženy staršího věku, obě s holemi. Bobík s námi v útulku čekal do doby ukončení šetření. Během této doby jsme si ho trochu ozkoušeli. Modelovou situaci se seniorkou s/nebo holemi jsme prozatím nezkoušeli. Po dobu pobytu v útulku (od 19.9.2021) se chová standardně, jak bychom od trochu nevycváleného bulla očekávali. Je aktivní, hravý (miluje různé hračky, čuchací koberečky…), zná několik povelů. S člověkem hezky spolupracuje. Manipulaci u nás zvládá dobře. Nezaznamenali jsme žádný zvýšený výskyt problémového chování směrem ke člověku. Je čistotný a není nikterak hlučný, když je o samotě. Podle našich informací byl zvyklý na pobyt v městském bytě.  Myslíme si, že může mít spojen špatný zážitek s holemi a v kombinaci s nezkušeným nebo méně zodpovědným psovodem pak může dojít i k nešťastné situaci.

Nebude vhodný k jiným psům, kočkám a vzhledem k jeho minulosti ho nemůžeme doporučit ani k dětem, seniorům, nebo do přítomnosti holí.

Bude vhodný k majiteli, který má s tímto plemenem zkušenost a bude s Bobíkem nadále pracovat – ideálně na zábavě vhodné pro bull plemena a zároveň na aktivitách, při kterých se bude muset soustředit a nebude se dostávat do adrenalinem zalité akce 🙂

 

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
82021
Datum (rok) narození:
01.09.2015
Velikost:
Střední
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Jánošík

Dne 6.12.2021, jsme převzali tohoto pejska od Městská policie Český Brod.

Timík

Milý dědula se zdravotními potížemi.

Pikachu

Milý pejsek, který se ale nebojí kousnout!

Milánek

Milý a kontaktní pes hledá kompatibilního páníčka.

Zavřít