Cukr

našli domov, 4 roky
Uvrtěné štěňátko v dospělém těle.
Mám zájem o adopci

Tento pes byl nalezen městskou policií v Českém Brodě dne 28.3.2023 a převezen k nám do útulku. Do dnešního dne se o něj jeho původní majitel nepřihlásil.

Cukříka odhadujeme na cca 4 letého psa, i když chováním byste řekli, že je to štěňátko. Nyní váží cca 25 kg a dle nás je to kříženec některého z plemen typu bull a podle hlavy možná i něčeho dogovitého. Je to veselý, kontaktní a mazlivý pes, ale je tak trochu buldozer a jeho radostné vrtění ocasem by se pocitově dalo srovnat s velikonoční pomlázkou, která vás vezme přes nohy i zadek. Chůzi na vodítku zná, ale že by v ní byl mistr, to se říct nedá – umí pěkně zatáhnout. Na jiné psy je zatím spíše zvědavý a neprojevuje se agresí. Případné soužití s jiným psem ale doporučujeme předem ozkoušet a budoucí majitel musí počítat i s tím, že ,,bullí” hry jsou trochu odlišné, od těch běžných psích her. K lidem není agresivní, snáší trpělivě manipulaci i ošetřování a myslíme si, že nebude mít problém ani s dětmi. Pro klid duše bychom ho doporučili spíše k větším dětem, kterým nehrozí, že je srazí, nebo jim z láskyplného vrtění ocasem neudělá omylem modřiny. Přeci jen, je to takový kolohnátek. Miluje klacíčky a je dobře motivovatelný na pamlsky. ,,Pocem” a ,,sedni” začínají být povely, kterým rozumí 🙂

V emočním vypětí učůrává. V útulku byl vykastrován z důvodu problémů s prostatou.

Na křížence těchto ras a jeho neznámé minulosti je to prima pes! Samozřejmě má i své mouchy. Myslíme si třeba, že bude honit kočky. Jeho nejvýraznějším rysem je (minimálně u nás v útulku) jeho vynucování pozornosti, když je o samotě. Dokáže ležet napůl v pelechu, s hlavou na zemi a prostě si tak monotónně štěkat jeho hřmotnějším hláskem. Pozornost on má totiž tuze rád. Dalším problémem může být do budoucna jeho ocas – kůže na jeho špičce je velmi křehká a kdykoli se (radost) ocasem o něco bouchne, začne mu krvácet – nemůžeme tedy vyloučit, že bude v budoucnu potřebovat chirurgické zkrácení ocasu ze zdravotních důvodů.

Doporučujeme ho k mladším a aktivním lidem s motivací se psem dále pracovat, nebo k lidem, kteří mají s těmito plemeny zkušenost a Cukříkovi mouchy pro ně nebudou překážkou. Není vhodný k celoročnímu pobytu venku.

 

Našel domov v Brně 🙂

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
22023
Datum (rok) narození:
1.6.2019
Velikost:
Velká
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Bad z Krymlova

Dne 14.9.2023 byl nalezen v ranních hodinách tento starší pes (samec) v Krymlově (okr. Kolín).

Rex

Tento pejsek byl nalezen dne 6.9.2023 v Českém Brodě.

Dan

Dnes 2.9.2023 přišel do Ždánic (okr. Kolín) na fotbal a na pivo.

Barča

Kontaktní a hodná fenka.

Zavřít