Denny

našli domov, 4 roky
Pětiletý bullteriér. Malý neřízený tank. K lidem přátelský.
Mám zájem o adopci

Denny je pětiletý minibullteriér, aktuálně váží necelých 19 kg.  K lidem přátelský, velmi hravý, manipulace s ním není složitá. Veterinární ošetřování probíhá v klidu, nemá tendence se po lidech ohánět. Moc toho neumí a je hodně nevyřáděný a chová se jak buldozer. Z tohoto důvodu ho nemůžeme jednoznačně doporučit k dětem. Ke psům ani fenám se zatím neumí moc chovat. Vhodný spíše jako jedináček.V dočasné péči, kde chvíli zpočátku pobýval, byl zvyklý na odpočinek v kleci, kde nic neničil, neštěkal a dodržoval hygienu. V útulku se příliš neobtěžuje udržet pelech vcelku 🙂

Milovníci bulíků by určitě ocenili jeho povahu typickou pro toto plemeno.

Denny pochází z podmínek, které rozhodně nebyly pro chov psa vhodné. Přišel k nám ze stejného místa jako kavkazáci Tarra a Darko. Bohužel se to, mimo jiné, podepsalo na jeho stavu. S Dennym jsme prošli opakovaně několik veterinární koleček, kde jsme se snažili diagnostikovat příčiny jeho problémů. U problémů s kůží vyšly negativně stěry na parazity, cytologie i kultivace na plísně. Rozšířené krevní testy vyloučily problémy se štítnou žlázou a tak se hledá dále – aktuálně čekáme, zda se stav se srstí zlepší po kastraci (podezření na hormonální problém). Jisté je, že jeho srst je estetický problém a není přenosný na lidi nebo jiná zvířata. Čumák vypadá, že je holý následkem opakovaného odírání o mříže.

Ortopedické vyšetření bylo provedeno kvůli citlivosti zadních končetin – rentgen kyčlí a páteře ale neprokázal žádné degenerativní změny. Z doplňkových krevních testů nebylo ani stopy po revmatoidní artritidě. Po pozorování v dalších týdnech se stav nohou a zad lepší, ale příčinu, proč reagoval bolestivě, netušíme. Sonografické vyšetření dopadlo špatně pro žlučník. Žlučový měchýř je dilatovaný se sedimentem, s nepravidelnou a zesílenou stěnou. V tuto chvíli bez léčebné intervence. U Dennyho taktéž řešíme hnisavý výtok očí – po léčbě se stav na čas zlepšil, nyní se ale vrátil. Jedno oko má viditelně kalné. Dennyho bude čekat tedy ještě oftalmologické vyšetření. Má za sebou stomatologické ošetření.

Aktuálně je bez jakékoli medikace.

 

Denny našel domov v Ondřejově 🙂

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
153019
Datum (rok) narození:
1.6.2015
Velikost:
Střední
Poznámka ke stavu

kastrovaný, více v textu.

Fotogalerie

Kira

Milá a aktivní mladá fenka, která má moc ráda lidskou společnost.

Tobu

Uzlíček nejistoty a strachu za kterým se skrývá zvědavá a milá fenka.

Cho

Lekavá a nejistá, ale velmi zvídavá fenka., která má ráda drbání na zadku.

Bulďa

Pes přijatý na žádost veterinární záchranné služby.

Zavřít