Enjoy

našli domov, 2 roky
Plašan, neználek a mazel v jednom.
Mám zájem o adopci

Enjoy je necelé dva roky starý kluk plemene border kolie. Je to ukázkový případ toho, jak i chov psů s průkazem původu se může zvrtnout. Dle našich informací jsou Enjoyovi rodiče sourozenci, v chovu se vyskytovaly i zdravotní problémy a jako třešničkou na dortu je to, že Enjoy absolutně nezná soužití s člověkem tak, jak ho zná většina opečovávaných psů. Je to trochu plašší pejsek a na toto plemeno málo temperamentní. K lidem je velmi mazlivý a hledá u svého člověka ,,oporu a jistotu”. Spousty věcí se bojí (=panikaří) a to se vám pak motá pod nohy, na nohy a kdyby mohl, vleze vám až na hlavu.  V útulku si začal zvykat na větší počet různých lidí, na ošetřování, na manipulaci, pravidelné venčení na vodítku a další základní úkony. V kotci nic neničí a je čistotný.

Má problém s močovými kameny (struvity), je tedy u něj nutné dodržovat speciální dietu (veterinární krmivo určené na tento problém, či přizpůsobený BARF) a je u něj potřeba častější venčení, aby moč nezůstávala příliš dlouho v močovém měchýři.

Vyrůstal s dalšími několika psy – případné soužití s dalším psem ale doporučujeme předem ozkoušet. Jeho reakci na kočky neznáme. K lidem všeobecně přátelský, pokud by se nelekl, mohl by zvládnout i rozumnější děti.

Našel domov v Praze 🙂

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
11023
Datum (rok) narození:
20.05.2021
Velikost:
Střední
Poznámka ke stavu

nutná struvitová dieta

Fotogalerie

Bady

Nalezený senior den 28.5.2023

Monty

Štěně ovčáka nelezené v obci Třebovle 22.5.2023

Tessa

V Kouřimi nalezená fenka dne 21.5.2023

Bublina

Tato fenka byla nalezena dne 11.5.2023 v obci Libodřice (okr. Kolín) spolu s druhou fenkou

Zavřít