Lukášek

našli domov, 10 let
Malý uzlíček nervů, zároveň ale terénní psík na výlety. Jeho minulost nebyla zrovna nejlepší...
Mám zájem o adopci

Lukášek je starší pejsek, jehož věk odhadujeme na více jak 8 let. Je necelé čtyři kila vážící kříženec. Neznáme jeho předchozí život, ale asi to nebylo nic moc pěkného.  Umí chodit na vodítku, moc rád má mlsky a odměny za které umí předvést krásné sednutí a panáčkování. Venku cupitá jak malý terénní pejsek a nemá problém ani s delším výletem, při kterém si spokojeně očuchává celou trasu. Pokud se s ním jde častěji, je i čistotný (vzhledem k problémům s ledvinama, musí mít nasazenou ledvinovou dietu). Jiné psy moc nevyhledává, je na něm vidět, že má rád svůj klid, tempo a pohodu. K dospělým je zprvu odtažitý, ale když si zvykne a pochopí denní režim a rutinu, je z něho pejsek vítací. Je vidět, že má rád děti, po kterých se neustále ohlíží a hlídá si je, jestli jdou s vámi.

Z minulosti si ale nese šrám na duši v podobě komplikované manipulace. Nechá se pohladit, pokud si sám přijde. Ale jakmile mu chcete vyměnit obojek, rychle připnout vodítko, ošetřit ho, zvednou, nebo jakkoli omezit jeho osobní prostor (byť i v dobrém), vyhodnocuje to jako boj o život a urputně se brání zubama, dokud mu síly stačí. Není to jen plané vyhrožování.

Potřeboval by domov, kde by ho trpělivě naučili, že při manipulaci nemusí bojovat o život.

Vzhledem k jeho chování ho nedoporučujeme nezkušenému člověku, ani k dětem, které by mohly nevědomky omezit jeho prostor a mohlo by dojít ke kousnutí.

Hledáme pro něj trpělivý trvalý domov, nebo dlouhodobou dočasnou péči. Uvítáme i dobrovolníky, kteří by ho pomocí pozitivní motivace zvykali na různé situace a manipulaci i od cizích lidí.

Našel domov v Praze 🙂

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
20020
Datum (rok) narození:
1.1.2011
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

ledvinová dieta, kastrovaný

Fotogalerie

Ňuník

Tento pes byl převzat dne 16.1.2021 na žádost MP Český Brod.

Verunka

Tato fena byla převzata dne 16.1.2021 na žádost MP Český Brod.

Pipi

Tato fena byla převzata dne 16.1.2021 na žádost MP Český Brod.

Pedro

Tento pes (samec) byl nalezen včera, 13.1.2021 v obci Chmeliště.

Zavřít