Lukášek

k adopci, 9 let
Malý uzlíček nervů, zároveň ale terénní psík na výlety. Jeho minulost nebyla zrovna nejlepší...
Mám zájem o adopci

Lukášek je starší pejsek, jehož věk odhadujeme na více jak 8 let. Je necelé čtyři kila vážící kříženec. Neznáme jeho předchozí život, ale asi to nebylo nic moc pěkného.  Umí chodit na vodítku, moc rád má mlsky a odměny za které umí předvést krásné sednutí a panáčkování. Venku cupitá jak malý terénní pejsek a nemá problém ani s delším výletem, při kterém si spokojeně očuchává celou trasu. Pokud se s ním jde častěji, je i čistotný (vzhledem k problémům s ledvinama, musí mít nasazenou ledvinovou dietu). Jiné psy moc nevyhledává, je na něm vidět, že má rád svůj klid, tempo a pohodu. K dospělým je zprvu odtažitý, ale když si zvykne a pochopí denní režim a rutinu, je z něho pejsek vítací. Je vidět, že má rád děti, po kterých se neustále ohlíží a hlídá si je, jestli jdou s vámi.

Z minulosti si ale nese šrám na duši v podobě komplikované manipulace. Nechá se pohladit, pokud si sám přijde. Ale jakmile mu chcete vyměnit obojek, rychle připnout vodítko, ošetřit ho, zvednou, nebo jakkoli omezit jeho osobní prostor (byť i v dobrém), vyhodnocuje to jako boj o život a urputně se brání zubama, dokud mu síly stačí. Není to jen plané vyhrožování.

Potřeboval by domov, kde by ho trpělivě naučili, že při manipulaci nemusí bojovat o život.

Vzhledem k jeho chování ho nedoporučujeme nezkušenému člověku, ani k dětem, které by mohly nevědomky omezit jeho prostor a mohlo by dojít ke kousnutí.

Hledáme pro něj trpělivý trvalý domov, nebo dlouhodobou dočasnou péči. Uvítáme i dobrovolníky, kteří by ho pomocí pozitivní motivace zvykali na různé situace a manipulaci i od cizích lidí.

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
20020
Datum (rok) narození:
1.1.2011
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

ledvinová dieta, kastrovaný

Fotogalerie

Romeo

Mazlivý a hopsavý kříženec bígloidního typu.

Amy

Temperamentní mladá fenka panteřího vzhledu.

Ajax

Pes huňatý, co se na vás přilepí a už se nebude chtít odlepit.

Milánek

Milý a kontaktní pes hledá kompatibilního páníčka.

Zavřít