Milánek

k adopci, 6 let
Milý a kontaktní pes hledá kompatibilního páníčka.
Mám zájem o adopci

Milánek, u nás láskyplně přezdívaný Bulvík (kdo útulku přišel se zraněním oka). Je to údajně osmiletý kříženec, ve kterém by vzdáleně mohli být předci howavarta. My ho podezíráme, že by mohl být i mladší – je vitální a zdravý. Byl zvyklý žít na malém dvorku se starším manželským párem, kde si rostl jako dříví v lese. Jaké bylo jeho překvapení, když v útulku zjistil, že s člověkem je vodítkem pevně spojen a že člověk také může udávat směr. Pokud měl pocit, že nad situací ztrácel kontrolu, začal povrkávat a dostávat se do stresu. V útulku udělal velký krok kupředu a procházky na vodítku si užívá, užívá si i kontakt s člověkem. Je velmi dobře motivovatelný na pamlsky. Je čistotný, velkou část času i mazlivý.  V kotci se nijak výrazně hlasově neprojevuje a neničí.

Nevychází s jinými psy a nedoporučujeme ho ani ke kočkám a drůbeži. Nebyl zvyklý na přítomnost dětí, nemůžeme ho tedy k dětem doporučit. Nedokážeme s jistotou předvídat jeho chování v bytě, ani v ruchu města.

Hledá páníčka, který je trpělivý, klidný a bude dál s Milánkem pracovat na zlepšování jeho sociálních a výchovných dovedností.

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
32020
Datum (rok) narození:
1.6.2014
Velikost:
Velká
Poznámka ke stavu

nekastrovaný

Fotogalerie

Jack

Jack je mladý, tvarný a kontaktní pes, který je na dobré cestě být skvělým parťákem.

Albert

Aktivní, trochu roztěkaný, ale jinak skvělý pes pro aktivního páníčka.

Lukášek

Malý uzlíček nervů, zároveň ale terénní psík na výlety. Jeho minulost nebyla zrovna nejlepší...

Bojar

Velký mohutný, trochu nevycválaný, ale milý němovčák.

Zavřít