Milánek

k adopci, 6 let
Milý a kontaktní pes hledá kompatibilního páníčka.
Mám zájem o adopci

Milánek, u nás láskyplně přezdívaný Bulvík (kdo útulku přišel se zraněním oka). Je to údajně osmiletý kříženec, ve kterém by vzdáleně mohli být předci howavarta. My ho podezíráme, že by mohl být i mladší – je vitální a zdravý. Byl zvyklý žít na malém dvorku se starším manželským párem, kde si rostl jako dříví v lese. Jaké bylo jeho překvapení, když v útulku zjistil, že s člověkem je vodítkem pevně spojen a že člověk také může udávat směr. Pokud měl pocit, že nad situací ztrácel kontrolu, začal povrkávat a dostávat se do stresu. V útulku udělal velký krok kupředu a procházky na vodítku si užívá, užívá si i kontakt s člověkem. Je velmi dobře motivovatelný na pamlsky. Je čistotný, velkou část času i mazlivý.  V kotci se nijak výrazně hlasově neprojevuje a neničí.

Nevychází s jinými psy a nedoporučujeme ho ani ke kočkám a drůbeži. Nebyl zvyklý na přítomnost dětí, nemůžeme ho tedy k dětem doporučit. Nedokážeme s jistotou předvídat jeho chování v bytě, ani v ruchu města.

Hledá páníčka, který je trpělivý, klidný a bude dál s Milánkem pracovat na zlepšování jeho sociálních a výchovných dovedností.

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
32020
Datum (rok) narození:
1.6.2014
Velikost:
Velká
Poznámka ke stavu

nekastrovaný

Fotogalerie

Romeo

Mazlivý a hopsavý kříženec bígloidního typu.

Amy

Temperamentní mladá fenka panteřího vzhledu.

Ajax

Pes huňatý, co se na vás přilepí a už se nebude chtít odlepit.

Lukášek

Malý uzlíček nervů, zároveň ale terénní psík na výlety. Jeho minulost nebyla zrovna nejlepší...

Zavřít