Milánek

našli domov, 9 let
Milý a kontaktní pes hledá kompatibilního páníčka.
Mám zájem o adopci

Milánek je údajně osmiletý kříženec, ve kterém by vzdáleně mohli být předci howavarta nebo flat coated retrívra. My ho podezíráme, že by mohl být i mladší – je vitální a zdravý. Byl zvyklý žít na malém dvorku se starším manželským párem, kde si rostl jako dříví v lese. Jaké bylo jeho překvapení, když v útulku zjistil, že s člověkem je vodítkem pevně spojen a že člověk také může udávat směr. V útulku udělal velký krok kupředu a procházky na vodítku si užívá, užívá si i kontakt s člověkem. Je velmi dobře motivovatelný na pamlsky. Je čistotný, velkou část času i mazlivý.  V kotci se nijak výrazně hlasově neprojevuje a neničí.

Nevychází s jinými psy a nedoporučujeme ho ani ke kočkám a drůbeži. Má silný lovecký pud. Nebyl zvyklý na přítomnost dětí, nemůžeme ho tedy k dětem doporučit i když v útulku není problém, když absolvuje procházku s dětmi. Několik měsíců bydlel ve městě v bytě a velmi se zlepšil, co se týče pobytu v takovémto prostředí. Je zvyklý na nasazování a nošení náhubku.

Hledá páníčka, který je trpělivý, klidný a bude dál s Milánkem pracovat na zlepšování jeho sociálních a výchovných dovedností. Je to ideálně pes jednoho pána.

 

Našel domov v Praze 🙂

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
97021
Datum (rok) narození:
1.6.2013
Velikost:
Velká
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Saša

Tento pes byl nalezen dne 7.8.2022 v obci Poboří.

Ajan

Tento pes byl nalezen dne 29.7.2022 v obci Klášterní Skalice.

Žaneta

Hendikepované, ale hyperaktivní štěndo.

Amy

Tato fenka byla dne 21.7.2022 nalezena spolu s druhou fenkou v Dobrém Poli (okr. Kolín).

Zavřít