Milánek

k adopci, 8 let
Milý a kontaktní pes hledá kompatibilního páníčka.
Mám zájem o adopci

Milánek je údajně osmiletý kříženec, ve kterém by vzdáleně mohli být předci howavarta nebo flat coated retrívra. My ho podezíráme, že by mohl být i mladší – je vitální a zdravý. Byl zvyklý žít na malém dvorku se starším manželským párem, kde si rostl jako dříví v lese. Jaké bylo jeho překvapení, když v útulku zjistil, že s člověkem je vodítkem pevně spojen a že člověk také může udávat směr. V útulku udělal velký krok kupředu a procházky na vodítku si užívá, užívá si i kontakt s člověkem. Je velmi dobře motivovatelný na pamlsky. Je čistotný, velkou část času i mazlivý.  V kotci se nijak výrazně hlasově neprojevuje a neničí.

Nevychází s jinými psy a nedoporučujeme ho ani ke kočkám a drůbeži. Má silný lovecký pud. Nebyl zvyklý na přítomnost dětí, nemůžeme ho tedy k dětem doporučit i když v útulku není problém, když absolvuje procházku s dětmi. Několik měsíců bydlel ve městě v bytě a velmi se zlepšil, co se týče pobytu v takovémto prostředí. Je zvyklý na nasazování a nošení náhubku.

Hledá páníčka, který je trpělivý, klidný a bude dál s Milánkem pracovat na zlepšování jeho sociálních a výchovných dovedností. Je to ideálně pes jednoho pána.

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
97021
Datum (rok) narození:
1.6.2013
Velikost:
Velká
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Bílek

Tento pes byl dne 10.5.2022 nalezen v katastru obce Tuchoraz.

Vojtíšek

Vypadá jak chrtík, skáče jako skokánek a je rychlý jako gepardík.

Bart

Voříšek, co je pěkný oříšek.

Kulda

Kulda je vše v jednom - od mazlivého panikáře po drzého dacana.

Zavřít