Onyx

našli domov, 3 roky
Bojavý malý psí kluk.
Mám zájem o adopci

Onyx pochází ze špatných podmínek nezvládnutého chovu.

Za život nezažil vůbec nic a tak je pro něj celý svět místem, kde se bojí. Nezná manipulaci, bojí se ruky, nezná život s člověkem, venčení venku. Už je schopný jít ven na vodítku. Je to kříženec čivavy, je to malý skladný pejsek, váhy kolem 4,5 kg. Potřebuje naučit VŠECHNO. S citlivým a trpělivým přístupem a dostatkem socializace z něj bude taková ta slepičí prdelka, co se od svého páníčka který mu dodá jistotu, nehne.  V útulku pochopil chůzi na vodítku, ale manipulace je stále velký problém – pokud už na něj tlačíte příliš, může kousnout. I když oproti Charmanderovi a Pikachuovi se k tomu neuchyluje tak často a s takovou intenzitou. Je motivovatelný, z ruky si jídlo vezme a z celého zbylého tria je nejzvídavější.

Předpokládáme, že koček se bude zpočátku bát a totéž dětí (primárně ho do začátku k dětem nedoporučujeme!). Než se naučí a zjistí, že nehrozí nebezpečí, může pod přílišným tlakem ze strany člověka i kousnout. Jiný pes by nemusel být problém, Charmander nepatří mezi výrazné solitéry a byl zvyklý na další psy. Umí se ale ohradit, když se například nechce podělit o žrádlo. Pro adopci zatím nepočítejte s tím, že si pejska odvedete na vodítku, nebo v ruce. Bude to chtít pro bezpečnost přepravku.

Dá se ale předpokládat, že v domácím prostředí s trpělivým majitelem, jehož pozornost bude mít jen pro sebe, bude celý proces mnohem rychlejší, než u nás v útulku.

 

Našel domov v Bukově 🙂

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
105021
Datum (rok) narození:
1.1.2019
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Diamond

Dne 24.5.2022 byla nalezena tato fena ve městě Kouřim (okr. Kolín). Má čip, ale čip není registrovaný.

Lucy

Dne 14.5.2022 byl v obci Království (okr.Kolín), nalezena tato fenka.

Badík

Tento pes byl nalezen mezi obcí Tuchoraz a Přehvozdí dne 11.5.2022

Gucci

Malý, milý, senior.

Zavřít