Pikachu

našli domov, 5 let
Milý pejsek, který se ale nebojí kousnout!
Mám zájem o adopci

Pikachu pochází ze špatných podmínek nezvládnutého chovu.

Za život nezažil vůbec nic a tak je pro něj celý svět místem, kde se bojí a vypěstoval si obranný mechanismus v podobě ,,z nepříjemné situace se prostě prokoušu”. Nezná manipulaci, bojí se ruky, nezná život s člověkem, venčení venku, chůzi na vodítku (ale tam už udělal velké pokroky). Je to kříženec čivavy, je to malý skladný pejsek. Potřebuje naučit VŠECHNO. S citlivým a trpělivým přístupem a dostatkem socializace z něj bude taková ta slepičí prdelka, co se od svého páníčka který mu dodá jistotu, nehne.  V útulku pochopil chůzi na vodítku, ale manipulace je stále velký problém – pokud má pocit, že na něj chcete sahat – kouše. Je motivovatelný, z ruky si jídlo vezme.

Předpokládáme, že koček se bude zpočátku bát a totéž dětí (primárně ho do začátku k dětem nedoporučujeme!). Než se naučí a zjistí, že nehrozí nebezpečí, může (a udělá to) pod přílišným tlakem ze strany člověka i kousnout. Jiný pes by nemusel být problém, ale je potřeba počítat s tím, že Pikachu je dost svéráz. Pro adopci zatím nepočítejte s tím, že si pejska odvedete na vodítku, nebo v ruce. Bude to chtít pro bezpečnost přepravku.

Dá se ale předpokládat, že v domácím prostředí s trpělivým majitelem, jehož pozornost bude mít jen pro sebe, bude celý proces mnohem rychlejší, než u nás v útulku.

Našel domov v Praze 🙂

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
101021
Datum (rok) narození:
1.6.2016
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

kastrovaný

Fotogalerie

Diamond

Dne 24.5.2022 byla nalezena tato fena ve městě Kouřim (okr. Kolín). Má čip, ale čip není registrovaný.

Lucy

Dne 14.5.2022 byl v obci Království (okr.Kolín), nalezena tato fenka.

Badík

Tento pes byl nalezen mezi obcí Tuchoraz a Přehvozdí dne 11.5.2022

Gucci

Malý, milý, senior.

Zavřít