Ponita

k adopci, 11 let
Milá starší psí dáma.
Mám zájem o adopci

Ponita pochází ze špatných podmínek nezvládnutého chovu.

Netušíme, co všechno si na začátku svého života prožila, ale víme, jak to dopadlo, když už byla starší. Jedná se o křížence čivavy. Moc toho neumí – nezná chůzi na vodítku, spousty věcí se bojí, ale je velmi milá a trpělivá – při manipulaci se nesnaží kousat a pomalu si začíná užívat pozornost a drbání.  S citlivým a trpělivým přístupem a dostatkem socializace z ní bude taková ta slepičí prdelka, co se od svého páníčka který jí dodá jistotu, nehne.

Předpokládáme, že koček se bude zpočátku bát a totéž dětí. Jiný pes by nemusel být problém, pokud to bude vyrovnaný jedinec mohl by pro něj být dokonce přínosem. Pro adopci zatím nepočítejte s tím, že si pejska odvedete na vodítku, nebo v ruce. Bude to chtít pro bezpečnost přepravku.

Je to starší fenka a s tím si nese i problémy spojené s věkem. Pravděpodobně bude alergik/atopik a podle toho vypadá i její kůže. Aktuálně je po kastraci a částečné mastektomii kvůli novotvarům na mléčné liště. Podle histopatologie se jedná o adenokarcinom low grade, což je v této situaci dobrá varianta a Ponitu tak může čekat ještě pěkný život. (Foto prozatím alespoň z veteriny, než jí nafotíme).

Dá se ale předpokládat, že v domácím prostředí s trpělivým majitelem, jehož pozornost bude mít jen pro sebe, bude celý proces mnohem rychlejší, než u nás v útulku.

Pohlaví:
fena
Evidenční číslo:
108021
Datum (rok) narození:
01.01.2010
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

kastrovaná, po částečné mastektomii

Fotogalerie

Akela

Tento pes byl dne 12.11.2021 v nočních hodinách odchycen v obci Bylany (okr. Kolín)

Bella Bebe

Milá starší psí dáma.

Chimichar

Zvídavý pejsek.

Raichu

Malá vyděšená, ale zároveň zvědavá fenka.

Zavřít