Ponita

našli domov, 12 let
Milá starší psí dáma.
Mám zájem o adopci

Ponita pochází ze špatných podmínek nezvládnutého chovu.

Netušíme, co všechno si na začátku svého života prožila, ale víme, jak to dopadlo, když už byla starší. Jedná se o křížence čivavy. Moc toho neumí – nezná chůzi na vodítku, spousty věcí se bojí, ale je velmi milá a trpělivá – při manipulaci se nesnaží kousat a pomalu si začíná užívat pozornost a drbání.  S citlivým a trpělivým přístupem a dostatkem socializace z ní bude taková ta slepičí prdelka, co se od svého páníčka který jí dodá jistotu, nehne.

Předpokládáme, že koček se bude zpočátku bát a totéž dětí. Jiný pes by nemusel být problém, pokud to bude vyrovnaný jedinec mohl by pro něj být dokonce přínosem. Pro adopci zatím nepočítejte s tím, že si pejska odvedete na vodítku, nebo v ruce. Bude to chtít pro bezpečnost přepravku.

Je to starší fenka a s tím si nese i problémy spojené s věkem. Pravděpodobně bude alergik/atopik a podle toho vypadá i její kůže. Aktuálně je po kastraci a částečné mastektomii kvůli novotvarům na mléčné liště. Podle histopatologie se jedná o adenokarcinom low grade, což je v této situaci dobrá varianta a Ponitu tak může čekat ještě pěkný život. (Foto prozatím alespoň z veteriny, než jí nafotíme).

Dá se ale předpokládat, že v domácím prostředí s trpělivým majitelem, jehož pozornost bude mít jen pro sebe, bude celý proces mnohem rychlejší, než u nás v útulku.

Našla domov v Praze 🙂

Pohlaví:
fena
Evidenční číslo:
108021
Datum (rok) narození:
01.01.2010
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

kastrovaná, po částečné mastektomii

Fotogalerie

Diamond

Dne 24.5.2022 byla nalezena tato fena ve městě Kouřim (okr. Kolín). Má čip, ale čip není registrovaný.

Lucy

Dne 14.5.2022 byl v obci Království (okr.Kolín), nalezena tato fenka.

Badík

Tento pes byl nalezen mezi obcí Tuchoraz a Přehvozdí dne 11.5.2022

Gucci

Malý, milý, senior.

Zavřít