Timík

k adopci, 12 let
Milý dědula se zdravotními potížemi.
Mám zájem o adopci

Timík je psí děda, který se do útulku dostal ne svou vinou. Je to hodný pejsek, který je zvyklý na manipulaci a soužití se starší majitelkou. Z povelů toho moc neumí, ale to vše vynahradí jeho veselá milá povaha a to, že se lidí drží skoro jako klíště. Venku na procházce nemá tendence utíkat, ale pořád hopská kolem lidí. Hůře slyší, takže v přivolání má občasné mezery. Jiné psy bude nejspíše ignorovat a aby vydával energii na honění koček, to si asi taky nejdřív rozmyslí. Má rád lidskou společnost. Když mu společnost chybí, dožaduje se jí štěkáním.

Má zdravotní potíže, které má medikované. Proto vypadá tak jak vypadá – chybějící srst je z důvodu hormonálního onemocnění (Cushingův syndrom, snížená fc štítné žlázy). Stejně tak má nyní ledvinovou dietu a léky na ledviny. Je čistotný, ale kvůli ledvinám potřebuje pravidelné a častější venčení. Může u něj dojít k úniku moči ve spánku. Timík potřebuje bydlet uvnitř, není to pes vhodný na ven/do kotce.

Bude vhodný do klidnější domácnosti, kde bude moci více odpočívat. Prognóza dožití, i vzhledem k jeho věku, může být cca rok.

Pohlaví:
pes
Evidenční číslo:
117021
Datum (rok) narození:
19.3.2009
Velikost:
Malá
Poznámka ke stavu

kastrovaný, ledvinová dieta, Cushingův syndrom

Fotogalerie

Jánošík

Milý a kontaktní teriér, plný energie.

Pikachu

Milý pejsek, který se ale nebojí kousnout!

Milánek

Milý a kontaktní pes hledá kompatibilního páníčka.

Bobík

Bobík hledá majitele, který má zkušenost s bull plemeny.

Zavřít