Vánoce v útulku 2021

Přijďte si užít Vánoční pohodu za pejskama do útulku.

Letos oslavíme spolu s vámi už, fuuuha, sedmé Vánoce v útulku! Přijďte je ,,oslavit” s námi. 19. 12. 2021 od 10:00 do 15:00 do útulku na adresu Lhotky 60, Malotice.

Pár dní před Vánoci pro pejsky v útulku ozdobíme stromeček, provedeme vás útulkem a na závěr si dáme něco dobrého na zahřátí při rozbalování dárků.

Přijde i psí Ježíšek?

Během roku jste nám průběžně nosili věci pro pejsky a v mnoha věcech jste nás perfektně zazásobili! Pokud tedy budete chtít, nemusíte nosit vůbec nic ale můžete nás podpořit příspěvkem do kasičky nebo nákupem některé z našich věcí na stánku a my tento výtěžek použijeme na veterinární výdaje a péči o pejsky.

Rozbalování dárků pod stromečkem ale určitě nebude chybět. Na světě je ale tolik pejsků, že to Ježíšek sám nezvládne. Pomůžete Ježíškovi? Dárek od vás udělá pejskům a celému útulku pod stromečkem ještě větší radost.

V dopisech Ježíškovi se objevilo:

Pod stromeček by se pejskům v útulku hodilo:

 • dřevitá vlna do psích bud
 • bezchlórová dezinfekce (Savo, Sanytol –  v lahvích i ve spreji)
 • kuchyňské papírové utěrky k úklidu (úklidový pomocník nr.2)
 • pytle na odpad (30,60,120,180 l…)
 • pamlsky v podobě sušeného masa (odměny musí být, žejo!)
 • zelenina pro psy (kořenová, saláty, okurky, cukety,… nic pálivého 🙂
 • ovesné vločky, kuskus, pohanka, jáhly (výborné příloha k masu, plné vlákniny)
 • izolepa 🙂
 • inkontinentní podložky pod psy (ideálně tento rozměr a druh)
 • dřevěné nebo kůrové brikety (ne uhelné prosím) – topíme pejskům ve vnitřních boxech, aby jim bylo dobře.
 • v rozumném množství uvítáme textilie v podobě povlečení, prostěradel, a klasických neprošívaných dek.
 • kdybyste chtěli pomoci zvýšit energii ošetřovatelů budeme rádi za kafe nebo čaj. (A toaleťák pro návštěvníky a brigádníky :D)

Nenoste prosím plyšáky, ty u nás nevyužijeme 🙂

Pokud donesete granule, obojky, vodítka, atp. tak rozhodně nepřijdou vniveč – rozdělíme se o tyto věci s jinými útulky, jelikož aktuálně tyto věci nevyužijeme.

Celý den bude probíhat ve volném stylu. To znamená, že můžete přijít kdykoli během dne. Vzhledem k situaci jsme se rozhodli, že během akce nebude možné venčit naše psí útulkáře . Na místě bude (jako již tradičně) fotit Irena Vanišová photographer.  V tento den bude možná i přímo adopce dospělého pejska (štěňata před Vánoci do adopce nevydáváme). V okolí útulku jsou krásně procházky lesem, můžete tedy návštěvu útulku spojit i s příjemným pobytem na čerstvém vzduchu.

Dárky pro vaše blízké na poslední chvíli

Chybí vám nějaký dárek pro vaše blízké? Zachráníte to u nás. Na vánočním setkání budeme mít některé věci z našeho charitativní zboží. Rozhodně nebudou chybět kalendáře, diáře, darovací certifikáty a hračky pro psy. Jejich koupí potěšíte nejen své blízké, ale i nás a naše svěřence.

Bezpečí všech je na prvním místě

Vzhledem k tomu, jakou divokou psí partu máme nyní v útulku, rozhodli jsme se, že během vánoční akce v útulku nebudeme vydávat pejsky na venčení.

Své vlastní pejsky klidně vezměte k nám do lesa na procházku taky. Nevoďte je ale prosím do výběhů k našim útulkovým svěřencům 

Samozřejmě budeme také bedlivě sledovat anti-covidová opatření a celou akci přizpůsobíme aktuální situaci a nařízením.

 

 

Další novinky

Odebraní psi z Plavska - téměř 50 psů v nevyhovujících podmínkách

2022-01-19 08:07:42

Někdo v prosinci shání vánoční dárky, v jižních Čechách ale v prosinci minulého roku sháněli někoho, kdo se dokáže postarat o téměř 50 psů odebraných chovateli kvůli naprosto nevyhovujícím podmínkám. Spolu s dalšími organizacemi jsme se do této akce zapojili a nabídli umístění pro 10 pejsků.

číst dál

Další nezvládnutý chov, tentokrát čivavo-jorkšíři - psi opět v dezolátním stavu

2021-11-16 07:33:10

Co to je - vejde se to do kapsy, občas to vypadá trochu zvláštně, vyžaduje to spoustu práce, péče, času a peněz?

číst dál
Zavřít