Vánoce v útulku VI.

Přijďte si užít Vánoční pohodu za pejskama v útulku.

18.12.2020 – Vánoce v útulku budou! Jen ve velmi omezené podobě, ale rozhodně můžete v tento den přinést pejskům nadělit pod stromeček 🙂

Letos oslavíme spolu s vámi už šesté Vánoce v útulku! Přijďte je ,,oslavit” s námi. 20. 12. 2020od 10:00 do 15:00 do útulku na adresu Lhotky 60, Malotice.

Pár dní před Vánoci pro pejsky v útulku ozdobíme stromeček, provedeme vás útulkem a na závěr si dáme něco dobrého na zahřátí při rozbalování dárků.

Přijde i psí Ježíšek?

Během roku jste nám průběžně nosili věci pro pejsky a v mnoha věcech jste nás perfektně zazásobili! Pokud tedy budete chtít, nemusíte nosit vůbec nic ale můžete nás podpořit příspěvkem do kasičky nebo nákupem některé z našich věcí na stánku a my tento výtěžek použijeme na veterinární výdaje a péči o pejsky.

Rozbalování dárků pod stromečkem ale určitě nebude chybět. Na světě je ale tolik pejsků, že to Ježíšek sám nezvládne. Pomůžete Ježíškovi? Dárek od vás udělá pejskům a celému útulku pod stromečkem ještě větší radost.

V dopisech Ježíškovi se objevilo:

Pod stromeček by se pejskům v útulku hodilo:

  • dřevitá vlna do psích bud
  • bezchlórova dezinfekce (Savo, Sanytol –  v lahvích i ve spreji)
  • kuchyňské papírové utěrky k úklidu (úklidový pomocník nr.2)
  • pamlsky v podobě sušeného masa (odměny musí být, žejo!)
  • ovesné vločky (výborná příloha k masu, plná vlákniny)
  • kancelářské papíry A4 (na tisk smluv a nejraději těch adopčních)
  • dřevěné nebo kůrové brikety (ne uhelné prosím) – topíme pejskům ve vnitřních boxech, aby jim bylo dobře.
  • kdybyste chtěli pomoci zvýšit energii ošetřovatelů budeme rádi za kafe. (A toaleťák pro návštěvníky a brugádníky :D)

Nenoste prosím plyšáky, piškoty, deky, ručníky a jiné textilie, těch máme nyní opravdu dostatek a naše skladovací kapacity jsou omezené. Děkujeme!

Pokud donesete granule, obojky, vodítka, atp. tak rozhodně nepřijdou vniveč – rozdělíme se o tyto věci s jinými útulky, jelikož aktuálně tyto věci nevyužijeme.

Celý den bude probíhat ve volném stylu. To znamená, že můžete přijít kdykoli během dne. Vzhledem k situaci jsme se rozhodli, že během akce nebude možné venčit naše psí útulkáře . Na místě bude (jako již tradičně) fotit Irena Vanišová photographer.  V tento den bude možná i přímo adopce dospělého pejska (štěňata před Vánoci do adopce nevydáváme). V okolí útulku jsou krásně procházky lesem, můžete tedy návštěvu útulku spojit i s příjemným pobytem na čerstvém vzduchu.

Dárky pro vaše blízké na poslední chvíli

Chybí vám nějaký dárek pro vaše blízké? Zachráníte to u nás. Na vánočním setkání budeme mít některé věci z našeho charitativní zboží. Rozhodně nebudou chybět kalendáře, diáře, darovací certifikáty a hračky pro psy. Jejich koupí potěšíte nejen své blízké, ale i nás a naše svěřence.

Na místě bude zároveň i “garážová výprodej” – spousty krásných věcí od sponzorů, které u nás v útulku nevyužijeme, ale je velká škoda, aby se na ně prášilo. Za pár kaček tak můžete mít k Vánocům spousty hraček nebo vybavení pro vašeho pejska..

Bezpečí všech je na prvním místě

Vzhledem k tomu, jakou divokou psí partu máme nyní v útulku, rozhodli jsme se, že během vánoční akce v útulku nebudeme vydávat pejsky na venčení.

Své vlastní pejsky klidně vezměte k nám do lesa na procházku taky. Nevoďte je ale prosím do výběhů k našim útulkovým svěřencům 

Samozřejmě budeme také bedlivě sledovat anti-covidová opatření a celou akci přizpůsobíme aktuální situaci a nařízením. Průběžně vás o všem budeme informovat ve facebookové události.

 

AKTUALIZACE:

Dle nařízení vlády prosíme, abyste do areálu útulku vstupovali v maximálním počtu 6 lidí. Prosíme taktéž o dodržování dalších aktuálních nařízení vlády.

 

Další novinky

Útulek vs. COVID-19

2021-02-19 06:57:59

Aktuální informace o (ne)omezení provozu útulku a návštěv.

číst dál

11 psů odebraných chovateli z Nového Bydžova

2021-01-14 07:28:11

Co je chov psů a co už je množírna? Stav psích rodičů leccos napoví. V tomhle případě musí finálně rozhodnout příslušné orgány.

číst dál
Zavřít