Zima nebude, už to máme zařízené

Léto už je pryč, po ránu u nás už několikrát byly přízemní mrazíky, co obalily trávu jinovatkou. Psi ve venkovních kotcích s tím nemají problém. Problém to je v karanténě a izolaci. Jenže s tím je konec. A to opět díky vaší pomoci!

Léto už je pryč, po ránu u nás už několikrát byly přízemní mrazíky, co obalily trávu jinovatkou. Psi ve venkovních kotcích s tím nemají problém. Až přijde opravdová zima, zalezou do svých zateplených boud a bude jim hej.

Horší to ale bylo v karanténě a na izolaci. Ty jsou sice uvnitř budovy, jenže ještě loni tam dveřmi táhlo tak, že hlavně v mrazu bylo strašně těžké, udržet psy v teple.

Jenže s tím je konec. A to opět díky vaší pomoci!

První dveře se moc nepovedly

Když jsme dávali hájovnu, kde útulek sídlí, z nejhoršího do kupy, dali jsme do karantény jen obyčejné levné dveře. To přece stačí bohatě stačí, nemůžeme moc utrácet a dveře jako dveře. Hned v zimě jsme se přesvědčili, že to rozhodně neplatí.

Dveře se používáním postupně zkřivily, nešly pořádně zavírat a rozhodně neizolovaly. Plast, ze kterého byly vyrobené se častým používáním poškrábal, odřel a v jednom místě dokonce vylomil.

dvere3

Nejhorší ale bylo to netěsnění. V zimě jsme museli mít služby na přikládání do kamen, abychom udrželi psy v karanténě v teple.

dvere1

Řekli jsme si, že to musí skončit, a požádali vás, naše fanoušky o pomoc. Na přelomu roku 2017 a 2018 jste nám přispěli takovou částkou, že jsme si mohli dveře objednat.

Nové dveře do další zimy

Trochu nás zbrzdilo shánění těch správných řemeslníků – každý má plno na několik měsíců dopředu, ale nakonec to dobře dopadlo a dveře jsou na svém místě.

A jaké to s nimi je? Jsme nadšení!

Jdou hladce otevírat a zavírat. Nikde není ani škvírka, takže dovnitř netáhne. Už teď jsme nadšení, že v zimě udržíme nemocné psy, nebo třeba feny se štěňaty v teple, aniž bychom si v noci hráli na full-time topiče.

Pro někoho jsou to jen obyčejné dveře, ale pro nás jsou to taky ušetřené peníze za topení, ušetřená energie a radost z dalšího vylepšení útulku.

Dveře jsme pořídili hlavně díky vaší pomoci. Dál budeme šetřit na pořádný mikroskop, na výměnu rezivých mříží ve vnitřních boxech a taky na pořádné topení v karanténní místnosti. Jestli nám chcete taky přihodit do prasátka, můžete tady: https://www.darujme.cz/projekt/1201261 Mockrát děkujeme!

 

 

Video

Další novinky

5. výročí otevření útulku

2020-06-28 16:20:52

5. výročí otevření útulku a den otevřených dveří je tu!

číst dál

Útulek vs. COVID-19

2020-03-13 08:57:59

Aktuální informace o (ne)omezení provozu útulku a návštěv.

číst dál
Zavřít