Postavili jsme útulek

Léta jsme sbírali zkušenosti, brali si pejsky do dočasné péče a věnovali se výcviku. Slovo dalo slovo a rozhodli jsme se postavit plnohodnotný útulek se vším všudy. Náš útulek ctí všechny veterinární předpisy, báječně zapadá do lokality Lhotek a je příjemný nejen pro pejsky, ale i pro návštěvy veřejnosti.

Nebyla to snadná cesta. Aby útulek splňoval všechny předepsané náležitosti, vybudovali jsme karanténu čítající 4 oddělené boxy, izolační místnost pro akutní případy, ošetřovnu se specialním vyšetřovacím stolem, kancelář a samosebou i příjemné venkovní prostory s výběhy. Díky tomu se v útulku bude bezpečně a pohodlně cítit až 20 pejsků.

To vše jsme stavěli bez jakýchkoli dotací nebo dokonce podpory okolních obcí. Vlastníma rukama, s dobrovolníky, v každém volném dni, kdy jsme nemuseli do práce, abychom ušetřili tak cenné finance na vybavení. Finance na útulek jsme sháněli nejen od drobných dárců, nadačního fondu a několika firem, ale hlavně vlastní činností – výtěžek z charitativních kalendářů a čerpali jsme i z finanční rezervy, která vznikla za předešlé roky fungování organizace. Naši cestu při budování útulku jste mohli sledovat ZDE.

A takto vypadala naše cesta od poloviční ruiny k plnohodnotnému útulku…A cesta za neustálým vylepšováním stále trvá a pokračuje…

Ošetřovna

Ač se to nezdá, ošetřovna je důležitou součástí útulku. Mnohdy psi potřebují drobná nebo rychlá ošetření, která lze zvládnout bez nutnosti přivolat veterinárního lékaře. Ošetřovat psa v mrazu, venku v kotci, není příjemné ani jemu, ani ošetřujícím. Ošetřovna slouží i k ošetřování zvířat veterinárním lékařem.

     

Karanténa

V provozu útulku jsou z hlediska zoohygieny nezbytně nutná některá opatření. Mezi ně patří i zřízení karanténního prostoru.
Karanténou projde každý nově přijatý pes a není zařazen mezi ostatní zvířata k adopci dříve, dokud nese známky nemoci, nebo než je naočkován, čímž se sníží riziko nákazy či roznášení infekce. (foto “po” zatím není nejaktuálnější)

     

Izolace

,,Izolace” – zní to hrozně, jak kdyby tento prostor byl jen pro ty nejzlobivější psy. Ovšem izolace slouží pro opravdu akutní případy – pro rodící feny, dále pak třeba pro psy se svrabem, či jakékoli jiné případy, kdy není zdravotně vhodné umístit takovéto zvíře mezi neočkovaná zvířata, která čekají v karanténě. V prostoru izolace je umístěna kamera a odsud můžete sledovat živá vysílání z útulku.

 

Příjmová místnost

Příjmová místnost je plánována jako taková multifunkční místnost – kancelář, kde bude probíhat vešekerá administrativa, místnost, kde si můžeme popovídat se zájemci o osvojení psa a kde také můžeme následně podepsat “adopční” smlouvy, a také jako služebna, kde bude možnost posedět, až se nám z horlivé práce bude kouřit až za ušima.

Hlavní výběh

Venkovní prostory jsou pro psy ta nejdůležitější část – zde stojí venkovní kotce a plocha je vyčleněna i pro oddělený výběh, kde se můžou psi vyběhat a který je právě v rekonstrukci. V hlavním výběhu je umístěno 15 kotců a společný prostor.

 

Budova útulku

Nedá se svítit, ale budova je gró. Bez té by nebylo ani karantény, ani ošetřovny, ani ničeho jiného. Je tedy potřeba budovu udržet v dobré kondici. Budova není nově vystavěna, je pouze zateplena a s novou omítkou a nátěrem. Aktuálně se pracuje na rekonstrukci nevyhovující protékající střechy.

 

Můžu pomoci, aby byl útulek ještě hezčí?

Chtěl bych poslat peníze

Abychom mohli nakoupit další doplňkový materiál na stavbu nebo vybavení do interiéru pro více pejsků, bude se nám hodit finanční injekce. Dary můžete posílat na účet 2500279836/2010 s variabilním symbolem 333. Nejenže vás bude hřát dobrý pocit, ale budete také uvedeni mezi našimi dárci.

Chci přiložit ruku k dílu

Útulek už stojí, ale pořád je co vylepšovat a i vy můžete přiložit ruku k dílu. Naberete pár nových zkušeností i zážitků a poznáte nadšence, kteří milují psi stejně jako vy. O víkendech uvítáme posily na adrese Lhotky 60 – Malotice a malujeme, natíráme, stavíme, čístíme, uklízíme a venčíme pejsky.

Chtěl bych věnovat přebytečný materiál

Pomoci nám můžete také materiálně. Máte něco, co by mohlo útulku pomoci? Sem s tím. Seznam věcí, které se nám hodí momentálně nejvíc, pravidelně aktualizujeme.

Máte jiné nápady, jak se zapojit? Napište nám na: info@dog-point.cz. Udělá nám radost jakákoli sebemenší pomoc.

Těšíme se moc a děkujeme předem!

Zavřít