Andulka


Zbědovaná kost a kůže... víc nelze dodat.

Dne 2.5.2016 někdo odložil tuto fenku francouzského buldočka u obecní policie v Líbeznicích.
Absolutně netušíme, z jakých pohnutek zde fenka byla odložená, ale vzhledem k jejímu katastrofálnímu stavu se přikláníme k verzi, že zde mohl být porušen zákon na ochranu zvířat proti týrání. Také se nabízí varianta, že fena pochází z množírny.
Fenka nese známky dlouhodobého zanedbání péče, je extrémně podvyživená, má zanícené oči, drápy přerostlé a zarostlé až do polšťářků a sotva chodí.

Byla okamžitě převezena veterinární záchrankou Petmedic na veterinární kliniku do Vetcentra.
Fenka byla pojmenována "Andulka" a ihned se začalo s veterinární prohlídkou.
Ukázalo se, že krom viditelných problémů (podvýživa, problém s očima, přerostlé drápy) je fenka ještě překyselená a má hodně zvětšenou slezinu, která je natržená a způsobuje krvácení do břicha. Okamžitě musela tedy na sál.
Během operace byla odstraněna celá slezina (která byla ve velikosti zhruba 1/6 celé fenky!). Ze sleziny byl odebrán vzorek a poslán na histologii. Slezina byl největší problém, který musel být akutně řešen a všechno ostatní musí počkat, jelikož by hrozilo, že fena by více zákroků nezvládla a operaci by nepřežila.
Co se týče očí, tak v tuhle chvíli fena nic nevidí - má obrovský zánět o otok za rohovkou. Až se vyřeší i tento problém, je zde šance, že MOŽNÁ trochu uvidí.
I se slezinou váží fenka 6 kg, po odstranění obrovské sleziny má sotva přes pět kilo.
Věk si netroufáme zcela odhadovat, ale Andulce by mohlo být cca kolem 7 let.
Její léčba bude zdlouhavá a prozatím netušíme, jaká je další prognóza. Prozatím jí čeká několikadenní hospitalizace na klinice.
Velmi bychom uvítali, kdyby měl někdo jakékoli informace o možném majiteli feny, aby se s námi o tyto informace podělil a my tak mohli celou situaci řešit a viník mohl být potrestán.

10.5.2016
Andulce bohužel selhalo ve spánku srdíčko a tak nás, ve tři hodiny ráno, navždy opustila...

Pohlaví:

Fena

Evidenční číslo:

63016

Datum (rok) narození:

1.6.2009

Velikost:

Malá

Poznámka ke stavu:
zubožení, podvyživená, vážné zdravotní problémy