INFORMACE K ADOPCI

Pokud se vám zalíbil některý z našich pejsků, přijeďte se na něj nezávazně podívat. Vezměte ho na procházku a poznejte ho osobněji, než lze poznat z fotek. My vás během návštěvy zasvětíme do pejskova příběhu (pokud ho známe), popíšeme vám jeho chování a vlastně vše, co bude v našich silách.

CO MÍT PŘED ADOPCÍ NA PAMĚTI

Pes, ač zvíře domestikované a plně zvyklé na soužití s člověkem, je stále jen zvíře a jeho chování může být různé v různém prostředí, s různými lidmi. Stejně jako my lidé, i psi si zvykají na nové místo, lidi a učí se odkoukávat režim a dynamiku prostředí, ve kterém žije. Každému jedinci toto trvá různě dlouho a je možné, že cesta ke skvělému soužití může být krkolomná. Každého pejska se snažíme maximálně poznat a popsat jeho chování, které u něj pozorujeme. A to i to negativní. Nesnažíme se vás odradit, ale snažíme se, abyste měli veškeré dostupné informace a mohli dobře zvážit váš krok. #Adopcemásmysl pokud je dobře zvážená.

CO JE K ADOPCI POTŘEBA

 • Být starší 18 let (občanský průkaz s sebou)

 • Být přímý zájemce a zároveň budoucí pečovatel o svěřené zvíře. Nepředáváme zvířata jako dárek/překvapení pro třetí osobu.

 • Být občanem České nebo Slovenské republiky

 • Adopční poplatek (700 Kč dospělý pes, 1 000 Kč štěně)

 • Obojek, vodítko, přepravní box… (všeobecně = vybavení pro bezpečný přesun pejska k vám)

 • Souhlas s budoucí kastrací (neplatí pro nalezence)

KROK PO KROKU, PACKA ZA PACKOU

VYBERTE SI PEJSKA

Vybrali jste si pejska? Spojte se s námi. Nabízí se e-mail info@dog-point.cz , kontaktní formulář nebo rovnou telefon +420 607 018 218 či přímo osobní setkání na útulku (pouhý komentář na facebooku nemůžeme brát jako vážný zájem o pejska.).

VYPLŇTE DOTAZNÍK

Řekněte nám o sobě. Vyplnění dotazníku vám zabere něco málo přes 6 minut. Záleží nám totiž na tom, aby si naši pejsci ve vás našli toho nejlepšího kamaráda. A výběr spolehlivého parťáka není hračka.

ZAVOLEJTE NÁM

volejte nám na telefon +420 607 018 218 (neposílejte SMS) své možnosti, kdy se vám hodí vybraného pejska navštívit a naživo se s ním (i s námi) oťukat. Případně Vám na Vámi zaslaný dotazník odepíšeme pro další domluvení termínnu návštěvy. Pokud už máte v domácnosti jiného psa, doporučujeme ho vzít na návštěvu s sebou. Toto platí především o adopci dospělého pejska. Pokud se k nám chystáte se s pejskem seznámit, je opravdu nutné, abychom to věděli a daný pejsek byl v útulku přítomný (může být na propagační akci, venku s venčiteli).

DEJTE VĚDĚT ZDA VÁŠ ZÁJEM TRVÁ

Po návštěvě nám dejte vědět, jestli vás zájem o pejska stále trvá. U některých pejsků je možné si jej odvézt hned, u některých budeme vyžadovat více návštěv, nebo alespoň to, abyste si v klidu adopci dobře promysleli.

ADOPCE ŠTĚŇAT

V případě adopce štěňat upřednostňujeme ty zájemce, kteří mají vhodné podmínky pro štěně a zároveň si mohou štěně vyzvednout co nejdříve k datu možné adopce stanovené útulkem. Zájem o štěňata je v poslední době obrovský, je potřeba počítat s tím, že spolu s Vámi mají zájem o dané štěně další desítky zájemců.

NENÍ TŘEBA SE BÁT ADOPCE

 • Pejsky předáváme naočkované (s platným očkovacím průkazem), odčervené, čipované, v maximálně možném dobrém zdravotním stavu, který situace dovolí.

 • V případě jakýchkoli problémů nebo nejasností, nás můžete kdykoli kontaktovat a my vám rádi pomůžeme. Adopcí náš zájem o psa nekončí, nabízíme vám podporu a pomoc i nadále. Jsme vám k dispozici pro výcvik, resocializaci i společné překonání stresů vašeho nového miláčka.

NA CO VÁS MUSÍME UPOZORNIT

 • Popis všech pejsků je vázaný na naše zkušenosti s daným pejskem v našem prostředí. Popisované chování se může měnit v závislosti na přístupu majitele a vlivem prostředí, ve kterém bude pes chován.

 • Pejsky, po špatných zkušenostech, nerezervujeme. Najde-li se vhodný zájemce, neváháme pejska poslat za novým životem.

 • Na útulku máme špatný signál – pokud budeme nedostupní, zkuste to prosím za chvíli znovu.

 • Pro dotazy ohledně pejsků a adopcí volejte jen v čase 8:00-18:00

 • Zájemce (návštěvy psů) o adopci řeší výhradně vedoucí útulku. Na SMS ani komentáře, či zprávy na sociálních sítích nemůžeme brát zřetel.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ