Baron


Veselý hopkavý staříček.

Baron je psí senior, jeho věk odhadujeme na více jak 10 let. Jedná se o vlkošedého ovčáka, nebo jeho křížence. Baron strávil pár předchozích let v jiném útulku, do kterého se dle našich informací dostal poté, co zůstal opuštěn na pozemku, kde většinu života pobýval na řetězu.  Za dobu jeho života ho nikdo nenaučil žádné povely, ani speciální dovednosti potřebné ke spokojenému soužití s lidmi. Chůzi na vodítku zvládá dobře a procházky má moc rád. Během procházky vesele pobíhá, hopká a občas se svým chováním projevuje jako štěňátko. Má rád přítomnost lidí. Ve svém věku už hůře vidí i slyší a nový majitel by měl tuto skutečnost vzít v potaz. Není vhodný k jiným zvířatům (kočky a drůbež by honil) a na jiné psy není zvyklý. V kotci je velmi čistotný. S věkem souvisí i problémy s dysplazií kyčlí, které se projevují horší chůzí nebo neochotou k delšímu či náročnějšímu pohybu.
Celkově vzato je nenáročný pes, kterému stačí kousek suchého a teplého místa k odpočinku (většinu dne vzhledem k jeho věku prospí), dobré krmení a možnost procházek, nebo volného pohybu ve výběhu.
V Baronově případě uvítáme i dlouhodobou dočasnou domácí péči, aby nemusel dožít v útulku.
Baron nás bohužel dne 22.5.2021 opustil na následky zdravotních potíží spojených s věkem (vestibulární syndrom a paréza).

Pohlaví:

Pes

Evidenční číslo:

45021

Datum (rok) narození:

01.06.2010

Velikost:

Velká

Poznámka ke stavu:
dysplazie kyčlí a problémy odpovídající věku.