Bristol


Nejroztomilejší pes pod sluncem, hlavně když chce piškotky. Milý a pohodový pes, který vám klíďo píďo pohlídá i zahrádku, bude-li třeba. Stačí říct.

Bristol je sedmiletý hovawart bez PP.  Jeho povaha je typická tomuto plemeni - je to pes, který rád hlídá. Mezi jeho oblíbené činnosti patří hlídání, a pokud zrovna nehlídá, tak na hlídání alespoň myslí. Nelze opomenout ani citlivost a oddanost těchto pejsků. Specialitou Bristola je jeho superroztomilost, pokud se jedná o piškot, nebo jinou baštu.
Byl zvyklý žít na zahradě, kde měl svůj kotec a kde celé dny lenošil a sledoval, kdo prochází kolem, rozhodně to není žádná neřízená střela. Sem tam za ním někdo přišel, aby ho pohladil, nebo vzal na krátkou procházku. Měl kontakt i s většími dětmi, obojího ale žalostně málo. Pokud má možnost jít na delší procházku, tak je šťastný, veselý, uvrtěný.  Kočky honí, ale brzy chápe rozdíl mezi kočkou domácí, která se nehoní, a cizí, která se musí bezpodmínečně okamžitě vyhnat.
Bristol bude milovat trpělivého pána, který ví, co chce, ale zároveň je citlivý a při soužití se psem používá více rozum, než síly.
Bristol je umístěn v dočasné péči ve Svojeticích (Praha-východ).
 
Dnes 1.2.2016, ve 14:25 naposledy dotlouklo srdíčko Bristolovi. Jeho stav byl velmi vážný (rozsáhlý nádor žaludku, zjištěn po sérii vyšetření z minulého týdne), stále hubnul, stále zvracel. I přes nejsilnější léky se stav neustále zhoršoval.
V sobotu v noci začal zvracet natrávenou krev, byl odevzdaný, apatický, bylo mu moc špatně. Dnes se situace opakovala ve větším rozsahu. Váha opět rapidně klesla, neměl už žádné svaly, nežral. K tomu onen silný šelest na srdíčku, který mu na stavu vůbec nepřidával. Prognóza bez naděje.

Hrozilo systémové selhání organismu a tak už jediným řešením bylo nechat ho pokojně a bezbolestně odejít ve spánku.
Když Lindě usínal na klíně tak byl klidný, věděl, že už bude jenom dobře, byl spokojený.
Moc nás to mrzí Bristole, stále jsme doufali v nějaký zázrak

Pohlaví:

Pes

Evidenční číslo:

13016

Datum (rok) narození:

24.7.2008

Velikost:

Velká

Poznámka ke stavu:
léčí se se zažívacími potížemi