Den otevřených dveří 2022

Prohlídka a představení práce útulku, program pro dospělé i děti.

Akce se bude konat v neděli, 18.9.2022 v čase od 10:00 do 15:00

Na co se můžete těšit:

 • zábavná stezka s úkoly pro děti (trasa vhodná i pro kočárky/vozíčkáře)

 • veterinární stanoviště  - na místě můžete zkonzultovat problémy vašeho pejska s MVDr. Danielem Tomalou

 • tombola

 • charitativní stánek

 • prohlídka útulku a pejsků

 • občerstvení La Porchetta di Simone foodtruck

Zábavná stezka s úkoly pro děti:

Zábavná stezka pro děti – trasa lesem se zábavnými a naučnými úkoly přímo v přilehlém lese v okolí útulku. Vhodná pro malé i velké! Trasa je volena tak, aby byla sjízdná pro kočárky i vozíčkáře.

Od útulku dojdete směrovkami až na místo začátku stezky, kdo dostanete další instrukce. Pro každého účastníka, který splní zadané úkoly, máme drobný pamětní dárek.Stezka bude k dispozici průběžně celý den. Ideální procházka pro vás, děti i pro vašeho pejska!

Trasa je dlouhá cca......a dá se projít za půl hodinky.

Veterinární stanoviště:

Přijďte se poradit se specializovaným veterinářem - ortopedem o tom, co vás zajímá nebo trápí ohledně pohybu vašeho čtyřnohého kamaráda.

 • pořídili jste si štěně a zajímá vás, kdy s ním můžete začít chodit na delší procházky?

 • váš psí senior se začíná hůře zvedat z pelíšku nebo se pohybuje s viditelnou bolestí?

 • máte podezření na problémy s kyčlemi u svého psa?

 • kulhá váš psí kamarád nebo mu podklesává končetina?

 • máte pejska, který sportuje a chcete vědět, jak ho nepřetěžovat?

 • zajímá vás, v jakém věku sáhnout k užívání kloubní výživy u psa?

A když si vezmete svého čtyřnohého kamaráda s sebou, pan doktor ho zkontroluje přímo na místě.

Zeptat se budete moct ale i na jiné zdravotní obtíže vašeho psa nebo fenky, pokud zrovna nevyužijete ortopedickou poradnu.

Pan doktor prohlédne vašim kamarádům zuby, zhodnotí stav jejich kožních útvarů rostoucích kdekoliv na těle, poradí, jak pečovat o psího seniora ... prostě se neváhejte zastavit a zeptat na libovolnou záhadu, která vás trápí.

No, a aby se vaše děti na stanovišti nenudily, zatímco si budete povídat s panem doktorem, budeme mít pro ty nejmenší připraveny pracovní listy s omalovánkou, kde se dozví, jaká vyšetření a přístroje na zvířátka na veterině mohou čekat.

Starší děti a dospělí si mohou ověřit znalost základních dovedností péče o psího kamaráda prostřednictvím vědomostního kvízu.

Veterinární poradnu pro vás zajišťuje VET PLUS klinika Lysá nad Labem.

Tombola:

Naše nejoblíbenější část! Máme pro vás od našich sponzorů připraveno spoustu věcí (teda hlavně pro ty čtyřnohé). Milujeme to napětí při losování a radost, kterou máte, když právě pod vaším číslem se skrývá dáreček k převzetí.

Lístky do tomboly seženete průběžně celý den v našem charitativním stánku, a to až do jejich vyprodání. Vyhlášení tomboly bude ve 14:00.

Charitativní stánek:

Jako každý rok, nebude chybět ani náš charitativní stánek, kde si můžete nakoupit drobnosti pro radost, Dogpointí merch, hračky pro psy, nebo omrknout “garážovou výprodej”. Celý výtěžek z prodeje na stánku jde na provoz útulku.

Nově lze využít i platební terminál.

Prohlídka útulku a pejsků:

Necháme vás nakouknout pod pokličku fungování útulku. Provedeme vás prostory se psy, výběhem, ošetřovnou a pokud to situace s pejsky umožní, tak budete moci nahlédnout i do karánténích prostor. A pokusíme se zodopovědět všechny vaše dotazy.

Prohlídky psince budou v časových blocích, které najdete na programu přímo v den konání akce. Kontinuální přístup ke psům se nám v minulosti neosvědčil, pejsci byli příliš ve stresu a tak věříme, že nám to nebudete mít za zlé.

Přímo do psince prosím nevstupujte se psy a dbejte pokynů provádějícího ošetřovatele.

Občerstvení:

Nejluxusnější občerstvení pro vás zajistí La Porchetta di Simone foodtruck. Rozhodli se, že celý výtěžek z prodeje občerstvení věnují na provoz útulku.

Chcete nás podpořit materiálně?

V tuto chvíli máme největší spotřebu těchto věcí (a uvítáme je vždy)

 • bezchlorová dezinfekce (ve spreji i normálně)

 • kuchyňské papírové utěrky

 • pamlsky pro psy (sušená masíčka) - piškoty využíváme sporadicky

 • čerstvá zelenina - napříkld přebytky ze zahrádky (saláty, cukety, mrkve, řepa, zelí...)

 • Prací prášek

Doplňující informace:

Své vlastní pejsky můžete vzít, nevoďte je jen, z důvodu bezpečnosti, do areálu ke psům. V přilehlém lese mějte prosím své pejsky ideálně na vodítku – v okolí je spousta zvěře, ke které jsme všichni ohleduplní. Venčení pejsků z útulku nebude během akce možné.

Místo konání:

Útulek Dogpoint, Lhotky 60, Malotice, 281 63

mapa: https://g.page/utulek_dogpoint?share

Parkování je možné přímo na místě. Možnosti parkování. Při parkování prosím dodržujte dostatečný prostor pro možnost průjezdu hasičů/těžké techniky do lesa (cca 3,5 metru) !

Fotograf akce:

Irena Vanišová