Kaisha


Věčné štěně ve velkém těle.

Fenka

Velké plemeno

Kaisha je dvouletá kříženka pasteveckého plemene. Je to velmi milá a hodně, opravdu hodně moc mazlivá fena. Zároveň je ale rozverná a po psychické stránce nedospělá, prostě takové věčné štěně. Je veselá a kontaktní, jenom se svou vahou dost neohrabaná a tak umí do člověka vrazit, nebo prostě v běhu neodhadnout brzdnou dráhu 🙂

Zatím se tváří, že neví, jak se jmenuje a chůze na vodítku rozhodně není ukázková sama od sebe. člověk do toho musí vložit dost úsilí. Při jasném vedení na pevném vodítku ale systém toho, že je k člověku ,,připoutaná” chápe a je schopná s vámi nesmýkat. Pár povelů občas zvládne. Hračky jí zatím příliš nezajímají, pamlsky občas už jo. Je zvyklá na pobyt venku, kotec a bouda jsou pro ní přirozená věc a v kotci je klidná a odpočívá. Je čistotná. Užívá si pohyb na volno – v tuhle chvíli si ho může plně užít jen na oploceném pozemku s vyšším, než běžným plotem, protože jestli něco umí, tak svých skoro padesát kilo rozpohybovat a vyskočit překvapivě vysoko a lehce ho překonat. S tím musí budoucí majitel počítat.

Na jiné psy dělá primárně bubáky, hlavně na ty malé, ale je korigovatelná. U nás v útulku už dokáže kolem kotce procházející malé pejsky sledovat v klidu v leže. Jestli je reálné bezproblémové soužití s jiným psem, nedokážeme nyní ještě říct.

K lidem všeobecně velmi přátelská, jakákoli manipulace s ní je bez problému, včetně česání a ošetřování.

Evidenční číslo:

53023

Datum (rok) narození:

3. 4. 2021

Poznámka ke stavu:

kastrovaná