Výcvik psů

STRÁNKA V ÚPRAVĚ – PRO AKTUÁLNĚ INFO SE PROSÍM VRAŤTE POZDĚJI.

Vychovat správně psa, to není jen tak. Nemluví stejným jazykem, nemohou nám sdělit své potřeby a touhy a už vůbec ne nesouhlas. My jejich řečí sice také nemluvíme, ale psí povahy poznáváme už pěkných pár let a víme, jak na ně. Poradíme vám s resocializací týraných a opuštěných pejsků, i s výchovou štěňátek.

Pomůžeme vám společnými silami překonat pejskovy strachy, dřívější frustrace i neučeného neduhy. Nikdy není pozdě se s námi poradit. A pokud si adoptujete pejska z našeho útulku, budeme vám k dispozici od začátku: sdělíme vám pejskovu minulost, poradíme, jak se s ní vyrovnat, a jak pejskovi vynahradit případné dřívější strádání.

Kdy?

Můžeme si domluvit individuální hodinu spolu s vámi a vaším psím kamarádem, nebo se přidejte k lekci psí školky. Datum a čas lekcí se snažíme přizpůsobit Vašim potřebám a možnostem. V současné době máme kapacitu pro individuální lekce a řešení problémů vždy po předchozí domluvě s vybraným výcvikářem (časové možnosti najdete níže). Štěněčí školka pak vždy 1x týdně ve všední den.

Kde?

Výcvik probíhá v okolí areálu útulku a je možné využít i plně oplocený výběh pro nácvik poslušnosti na volno. Prostředí nabízí ,,2v1″ jak klidnou a ničím nerušenou lokalitu, tak i zároveň je možné využít výběhu s rušivými elementy (jiní psi). Na místě disponujeme různými výcvikovými pomůckami, hračkami a doplňky a je tak možné dle libosti využít cokoli, co se zrovna bude na lekci hodit.

Co s sebou?

Kromě pejska a dobré nálady nezapoměňte na:

  • pevný obojek
  • pevné vodítko (ne flexi) a dlouhé vodítko (stopovačku – 10metrovou šňůru)
  • pejskovu oblíbenou hračku/hračky
  • oblíbené dobroty

Jaký výcvik?

Kromě základní poslušnosti (přivolání, sedni, lehni, zůstaň, k noze) se věnujeme i výchově (fungování psa ve společnosti lidí), tak speciálnímu výcviku. Můžeme vás naučit jak pracovat pomocí pozitivní motivace, jak pochopit systém, kterým se psi učí i jak zlepšit stav s nežádoucím chováním. Zaměřujeme se také na základy stopování a vyhledávání předmětů i na správnou práci psa při provádění obrany. Poradíme vám, jak pracovat s agresivním chováním, nežádoucím lovením či destruktivním chováním.

Způsob výcviku/výchovy je potřeba vždy uzpůsobit na míru vám i vašemu pejskovi. Každému vyhovuje jiná cesta, která vede ke kýženému výsledku. Proto individuální lekce, kdy je možné poznat jak pejska, tak majitele, je nejideálnější. My vás nasměrujeme, ale pořád je potřeba počítat s tím, že hodně práce bude hlavně na vás.

Štěněcí školka: Socializace, socializace, socializace. Magické slovo, pod kterým se skrývá řízený kontakt s prostředím, situacemi a novými podněty. Správná socializace je stavebním kamenem při výcviku a výchově psího parťáka.

Kolik stojí jedna hodina?

Individuální lekce, kdy se vám celou hodinu bude plně věnovat zkušený psovod stojí 500,- Kč. V případě psí školky je cena dána dle počtu účastníků.

Naši výcvikáři

Naši výcvikáři mají bohaté zkušenosti nejen z běžného kynologického života, ale především z práce s nejrůznějšími typy psů a jejich (ne)výchovnými problémy.

Katka Štěpařová

Katka se věnuje psí školce, základům poslušnosti a poradí vám i jak pracovat s pejsky, kteří jsou nevycválaní, aktivní a celkově s typy “je mě všude plno”. Katka je správná volba i v případě, pokud máte v plánu si do budoucna zkusit s pejskem i zkoušky z poslušnosti.

Jan Jurák

Honza je ideální člověk, pokud hledáte tu správnou zábavu pro vás a vašeho pejska a stále tápete. Může vám pomoci nasměrovat vás k ideální společné zábavě, která je základem pro budování skvělého vztahu s vaším psem. Protože ,,kdo si hraje, nezlobí”!

Tomáš Dobiáš

Tomáš je ideální pro práci se psy, kteří jsou nejistí, bojácní a projevují se u nich problémy, které z tohoto stavu pramení. Pomůže vám pochopit, jak s takovýmto pejskem pracovat, jak nacvičovat manipulaci a jak posílit vaší i pejskovu sebejistotu.

 

 

 

Zavřít