Nová šance pro přemnoženou smečku z Týnce

Absolutní nezvládnutí chovu, kdy došlo k přemnožení psí smečky čítající 59 psů na jednom prostoru bez dostatku stravy a veterinární péče.

Několik let byla snaha pomoci psům z přemnožené smečky v Týnci nad Sázavou (článek ZDE). Celá smečka, která do doby odchytu narostla do počtu 59 psů, žila na jediném pozemku, bez kvalitní stravy, bez veterinární péče a jakékoli socializace. Situace dorostla do takových rozměrů, že kvůli nedostatku krmení docházelo k bojům mezi psy, které končily tragicky a dále k vývojovým vadám štěňat.

přemnožená smečka týnec

Dne 13.6.2017 se ale začala psát nový život pro tyto psy. Celá smečka byla odchycena a rozvezena na žádost úřadů do zainteresovaných útulků a organizací. U nás skončilo 8 psů – 3 psi a 5 fen. Všichni psi byli okamžitě odčerveni a odblešeni a snažili jsme se je zbavit i zplstnatělé srsti, plné výkalů. Psi jsou velmi vystrašení a nezvyklí na manipulaci, nebo ošetřování, čímž je pro nás péče o ně poněkud ztížena. Mezi přijatými pejsky je mladá fenečka, která bohužel kvůli špatné stravě trpí křivicí a má deformované zadní nohy. Další z fen je v současné době na kapačkách, jelikož odmítala přijímat potravu, byla apatická a došlo u ní k dehydrataci.

Nejmladší fenečka, která bohužel trpí křivicí a její zadní běhy jsou zcela křivé VIDEO ZDE

Pejskové u nás v útulku:

Kluci (klikni pro otevření profilu):

přemnožená_smečka_týnec přemnožená_smečka_týnec štrůdl (1) přemnožená_smečka_týnec

 

Fenky (klikni pro otvření profilu):

přemnožená_smečka_týnec přemnožená_smečka_týnec přemnožená_smečka_týnec přemnožená_smečka_týnec přemnožená_smečka_týnec

Velké poděkování patří Janě Kuznikové ze Srdečních záležitostí, která situaci dlouhodobě monitorovala a řešila. Také paní MVDr. Daniele Mustafa Ali. Dále za náročný odchyt celé smečky – kolegům Honzovi a Tomášovi, Jakubvi Michálkovi z Vetservisu, odchytářům z útulku Bouchalka a asistující policii.

Ostatní pejsky k budoucí adopci z tohoto případu naleznete: Naděje pro čtyři packy, Srdeční záležitosti, Milana Macková, Pro psí voči z.s., útulek Bouchalka

Video

Další novinky

Konec množírny na Břeclavsku

2018-07-08 19:48:19

60 psů módních plemen chovaných v nevhodných podmínkách,

číst dál

Pes koupí les

2018-03-18 13:23:40

Sháníme pozemek pro rozšíření možností psího útulku.

číst dál
Zavřít