Vánoce v útulku 2021

Přijďte si užít Vánoční pohodu za pejskama do útulku.
Letos oslavíme spolu s vámi už, fuuuha, sedmé Vánoce v útulku! Přijďte je ,,oslavit” s námi. 19. 12. 2021 od 10:00 do 15:00 do útulku na adresu Lhotky 60, Malotice. Pár dní před Vánoci pro pejsky v útulku ozdobíme stromeček, provedeme vás útulkem a na závěr si dáme něco dobrého na zahřátí při rozbalování dárků.Přijde i psí Ježíšek?Během roku jste nám průběžně nosili věci pro pejsky a v mnoha věcech jste nás perfektně zazásobili! Pokud tedy budete chtít, nemusíte nosit vůbec nic ale můžete nás podpořit příspěvkem do kasičky nebo nákupem některé z našich věcí na stánku a my tento výtěžek použijeme na veterinární výdaje a péči o pejsky.Rozbalování dárků pod stromečkem ale určitě nebude chybět. Na světě je ale tolik pejsků, že to Ježíšek sám nezvládne. Pomůžete Ježíškovi? Dárek od vás udělá pejskům a celému útulku pod stromečkem ještě větší radost.V dopisech Ježíškovi se objevilo:Pod stromeček by se pejskům v útulku hodilo:
 • dřevitá vlna do psích bud
 • bezchlórová dezinfekce (Savo, Sanytol –  v lahvích i ve spreji)
 • kuchyňské papírové utěrky k úklidu (úklidový pomocník nr.2)
 • pytle na odpad (30,60,120,180 l...)
 • pamlsky v podobě sušeného masa (odměny musí být, žejo!)
 • zelenina pro psy (kořenová, saláty, okurky, cukety,... nic pálivého :)
 • ovesné vločky, kuskus, pohanka, jáhly (výborné příloha k masu, plné vlákniny)
 • izolepa :)
 • inkontinentní podložky pod psy (ideálně tento rozměr a druh)
 • dřevěné nebo kůrové brikety (ne uhelné prosím) – topíme pejskům ve vnitřních boxech, aby jim bylo dobře.
 • v rozumném množství uvítáme textilie v podobě povlečení, prostěradel, a klasických neprošívaných dek.
 • kdybyste chtěli pomoci zvýšit energii ošetřovatelů budeme rádi za kafe nebo čaj. (A toaleťák pro návštěvníky a brigádníky :D)
Nenoste prosím plyšáky, ty u nás nevyužijeme :)Pokud donesete granule, obojky, vodítka, atp. tak rozhodně nepřijdou vniveč – rozdělíme se o tyto věci s jinými útulky, jelikož aktuálně tyto věci nevyužijeme.Celý den bude probíhat ve volném stylu. To znamená, že můžete přijít kdykoli během dne. Vzhledem k situaci jsme se rozhodli, že během akce nebude možné venčit naše psí útulkáře . Na místě bude (jako již tradičně) fotit Irena Vanišová photographer.  V tento den bude možná i přímo adopce dospělého pejska (štěňata před Vánoci do adopce nevydáváme). V okolí útulku jsou krásně procházky lesem, můžete tedy návštěvu útulku spojit i s příjemným pobytem na čerstvém vzduchu.Dárky pro vaše blízké na poslední chvíliChybí vám nějaký dárek pro vaše blízké? Zachráníte to u nás. Na vánočním setkání budeme mít některé věci z našeho charitativní zboží. Rozhodně nebudou chybět kalendáře, diáře, darovací certifikáty a hračky pro psy. Jejich koupí potěšíte nejen své blízké, ale i nás a naše svěřence.

Bezpečí všech je na prvním místě

Vzhledem k tomu, jakou divokou psí partu máme nyní v útulku, rozhodli jsme se, že během vánoční akce v útulku nebudeme vydávat pejsky na venčení.Své vlastní pejsky klidně vezměte k nám do lesa na procházku taky. Nevoďte je ale prosím do výběhů k našim útulkovým svěřencům Samozřejmě budeme také bedlivě sledovat anti-covidová opatření a celou akci přizpůsobíme aktuální situaci a nařízením.