Informace k adopci

Pokud se vám zalíbil některý z našich pejsků, přijeďte se na něj nezávazně podívat. Vezměte ho na procházku, poznejte se, očuchejte se.

My vás během návštěvy zasvětíme do pejskova příběhu (pokud ho známe), popíšeme vám jeho chování s jinými psy a informujeme vás o lékařské péči, kterou dosud absolvoval (očkování, poslední odčervení).

Co je k adopci potřeba:

 • být starší 18 let (občanský průkaz s sebou)
 • být přímý zájemce a zároveň budoucí pečovatel o svěřené zvíře. Nepředáváme zvířata jako dárek/překvapení pro třetí osobu.
 • být občanem České nebo Slovenské republiky
 • adopční poplatek (700,- dospělý pes, 1.000,- štěně)
 • obojek, vodítko, přepravní box,… (vybavení pro bezpečný přesun pejska k vám)
 • souhlas s budoucí kastrací (neplatí pro nalezence)

Krok po kroku, packa za packou:

 1. Vybrali jste si pejska? Spojte se s námi. Nabízí se e-mail, kontaktní formulář nebo rovnou telefon nebo přímo osobní setkání na útulku (pouhý komentář na facebooku nemůžeme brát jako vážný zájem o pejska.).
 2. Řekněte nám o sobě. Vyplnění dotazníku vám zabere něco málo přes 6 minut. Záleží nám totiž na tom, aby si naši pejsci ve vás našli toho nejlepšího kamaráda. A výběr spolehlivého parťáka není hračka.
 3. Zavolejte nám (neposílejte SMS) své možnosti, kdy se vám hodí vybraného pejska navštívit a naživo se s ním (i s námi) oťukat. Případně Vám na Vámi zaslaný dotazník odepíšeme pro další domluvení termínnu návštěvy. Pokud už máte v domácnosti jiného psa, doporučujeme ho vzít na návštěvu s sebou. Toto platí především o adopci dospělého pejska.
 4. Po návštěvě nám dejte vědět, jestli se pejska ujmete. Následně připravíme adopční smlouvu a nezbytné formality. U některých pejsků je možné si jej odvézt hned, u některých budeme vyžadovat více návštěv, nebo alespoň to, abyste si v klidu adopci dobře promysleli.
 5.  V případě adopce štěňat upřednostňujeme ty zájemce, kteří mají vhodné podmínky pro štěně a zároveň si mohou štěně vyzvednout co nejdříve k datu možné adopce stanovené útulkem. Zájem o štěňata je v poslední době obrovský, je potřeba počítat s tím, že spolu s Vámi mají zájem o dané štěně další desítky zájemců.

Není třeba bát se adopce:

 • Pejsky předáváme naočkované (s platným očkovacím průkazem), odčervené, čipované, v dobrém zdravotním stavu.
 • V případě jakýchkoli problémů nebo nejasností, nás můžete kdykoli kontaktovat a my vám rádi pomůžeme. Adopcí náš zájem o psa nekončí, nabízíme vám podporu a pomoc i nadále. Jsme vám k dispozici pro výcvik, resocializaci i společné překonání stresů vašeho nového miláčka.

Na co vás musíme upozornit:

 • Pejsky, po špatných zkušenostech, nerezervujeme. Najde-li se vhodný zájemce, neváháme pejska poslat za novým životem.
 • Na útulku máme špatný signál – pokud budeme nedostupní, zkuste to prosím za chvíli znovu.
 • Pro dotazy ohledně pejsků a adopcí volejte jen v čase 8:00-18:00
 • Zájemce (návštěvy psů) o adopci řeší výhradně telefonicky vedoucí útulku. Na SMS ani komentáře, či zprávy na sociálních sítích proto prosím nespoléhejte.
Zavřít