Venčení psů z útulku

I pejskové z útulku se rádi projdou, poznají nové lidi a pomazlí se. Stavte se u nás a vezměte některého z nich na procházku. Níže se dočtete více informací.

AKTUALIZACE: POKUD NEDOJDE KE ZMĚNĚ SITUACE, BUDE ÚTULEK PRO VEŘEJNOST OTEVŘEN V BĚŽNÉM REŽIMU OD 2.6.2020 – do této doby je útulek pro venčení uzavřen.

V našem útulku uvítáme každého, kdo by chtěl věnovat trochu ze svého času psům z útulku.

Kontakt psa a člověka je skvělý pro obě strany! Pro psa, který neměl v životě štěstí na páníčka je takovýto kontakt obzvláště důležitý. Nejen, že se mu dostane fyzického vyžití a nové podněty, ale taková procházka (třeba i plná her) pomáhá zvyšovat jeho důvěru k člověku. Pes je, stejně jako člověk, sociálně založený tvor a přítomnost člověka, který věnuje konkrétnímu psovi svou pozornost, mu pomáhá zpříjemnit pobyt v útulku, eliminuje nežádoucí chování z důvodu nudy, zvyšuje míru socializace a snižuje u psa stres.

Jednou procházkou uděláte tedy pejskovi bez domova ohromnou radost! Navíc v okolí našeho útulku jsou krásné procházky lesem.

Kdo může venčit?

Venčit může kdokoli, není nutné být našim stálým dobrovolníkem.

  • Pokud je ti méně jak 15 let, je potřeba, aby jsi přišel s doprovodem osoby starší 18 let.
  • Pokud je ti 15-18 let, můžeš přijít venčit i samostatně, ale potřebujeme podepsaný souhlas rodičů.
  • Pokud je ti víc jak 18 let tak…tak není co řešit.

Můžu vzít s sebou i svého psa?

Ano. Je potřeba ale brát v potaz, že pejskové v útulku se ne vždy snesou s jinými psy. Takže se může stát, a že se to stává opravdu velmi často, že zrovna žádný vhodný k vašemu pejskovi tu nebude. Také prosíme o zodpovědné  venčení pouze na vodítku – u útulkových psů je to povinnost, ale vzhledem k tomu, že nechceme, aby se vašim pejskům něco stalo, prosíme, abyste měli na vodítku i vlastní pejsky. V lesích okolo útulku je hodně zvěře!

Musím se předem ohlásit?

Není potřeba – stačí přijít v otevírací době. Pokud přijdete mimo otevírací dobu, je možné, že nebudete do areálu vpuštěni.

UPOZORNĚNÍ:

Službu konající ošetřovatel si vyhrazuje právo z důvodu nedostatku psů, převenčenosti nebo bezpečnosti, venčitele odmítnout.

Kdy můžu venčit?

Venčení je u nás možné v těchto časech:

PONDĚLÍ        ZAVŘENO

ÚTERÝ             13:00 – 15:00

STŘEDA           13:00 – 15:00

ČTVRTEK        13:00 – 15:00

PÁTEK              13:00 – 15:00

SOBOTA           10:00 – 15:00

NEDĚLE          10:00 – 15:00

UPOZORNĚNÍ : Během letního období je možné i večerní venčení (vždy informujeme venčitele e-mailem, či na našich sociálních sítích).

 

 

 

Další novinky

Útulek vs. COVID-19

2020-03-13 08:57:59

Aktuální informace o (ne)omezení provozu útulku a návštěv.

číst dál

Čipování psů

2020-01-11 17:58:02

Jak na čipy a jejich registraci?

číst dál
Zavřít