Adam


Adam (kříženec labradora) se do našeho depozita dostal spolu s Donem. Adam byl zpočátku trochu vystrašený, hlavně z ostatních psů. Na nás reagoval ihned výborně.

Mladý kříženec labradora, velmi aktivní, veselý, energický a hravý. Miluje procházky, běhání, aportování a veškeré další aktivity, při kterých se může pořádně vyřádit. K lidem je přátelský, je to obrovský mazel, který i přes svojí velikost nemá problém nacpat se komukoliv na klín. Jeho specialitou je otevírání dveří, což si ověřilo několik jeho dočasných "páníčků", když si Adam otevřel vstupní dveře a spokojeně se procházel po domě. Adam má problém s novými věcmi, které doposud nezažil (nastupování do auta, chůze po ulici, chůze po schodech), je nutné s ním každou tuto aktivitu absolvovat jednou a při příštím pokusu už jedná sebevědomě a samozřejmě. Jeho největším problémem je strach z ostatních psů, proti kterým se prevntivně brání útokem. S některými psy vychází, ale rozhodně to není pravidlo. Bude potřeba se Adamovi v tomto ohledu pečlivě věnovat Po překonání jeho strachu z něj bude naprosto perfektní společník pro každou příležitost.

 

15.1.2011 - Adam se vrátil z adopce

Důvod : Údajně pokousal dítě a podle veterináře z jiného města je to časovaná bomba a je to zlý pes.

Po sezení s naší odbornicí na psí chování vyplynulo : K pokousání s porušením kůže nedošlo, netekla krev, dítětě mělo pouze otisk a škrábnutí, u incidentu nebyl majitel přítomen. Pravděpodobně se Adam jen ohnal, nikdo však neví, jak se k němu dítě chovalo. Je to pes s nevyrovnaným sebevědomým, a proto se někdy bojí. Je potřeba mu zaměstnatn tělo i hlavu. Postupně ho učit slušného chování. V současném domově neměl žádné vhodné hračky, neměl možnost se unavit tak jak potřeboval.

Bohužel ho noví osvojitelé nenechali doočkovat, jak měli, a jak je uvedeno ve smlouvě, musí tedy být znova přeočkován.

Pohlaví:

Pes

Datum (rok) narození:

2010

Velikost:

Střední