Apolo


Kontaktní ovčák.

Pes

Možnost venčení

Vhodný k dětem

Vhodný domů

Velké plemeno

Apolo je tříletý německý ovčák, velké tělesné konstituce. Váží 36 kg. Byl zvyklý hlídat pozemek stavebnin, ale když se dostal do toho velkého světa, tak je pro něj všechno nové a máte pocit, že je to takové bojavé miminko, které potřebuje hodně vaší opory a provést celým tímto životem. Život ve ,,světě tam venku" se teprve učí. Prostě venku je to pes, kterého musíte hlídat spíše vy :)

Za plotem/v kotci bude hřmotně štěkat, ale to je tak všechno. K cizím lidem je zpočátku bázlivější a neví, co od nich čekat. Po seznámení je velmi přátelský a hledá oporu ve svém pánovi. Má moc rád žrádlo a už i u nás začíná chápat, že pamlsky chodí, když dělá něco dobře, nebo je prostě jen, v pro něj nových situacích, statečný a překoná svůj strach.

Manipulaci zvládá bez jakéhokoli náznaku agrese, on raději ztuhne a dělá, že je neviditelný. Chůzi na vodítku zatím s cizími lidmi úplně nezvládá, má tendence se zaseknout na místě, nebo otočit směr a táhnout směrem domů, tam kde má svou jistotu a pocit bezpečí. Je zvyklý na pobyt venku, i na kotec. Je velmi čistotný.

V minulosti byl zvyklý na pobyt s dalším psem (kavkazákem), ale primárně úplně neví, jak se k cizím psům chovat, tak štěká.

Až se rozkouká a zvykne si na svého majitele, bude to prima psí kamarád.

Apolo našel domov v Teplicích :)

Evidenční číslo:

12024

Datum (rok) narození:

21.11.2020

Poznámka ke stavu: