Bambi


Bambi (původním jménem údajně Abby - na jméno však nereaguje) je čistokrevný anglický kokršpaněl, který k nám přišel v horším stavu. Mělo by mu být kolem devíti let, nicméně dle nás, i dle vyjádření veterinářky bude mladší, něco kolem 5 let. Je to velmi milý a přátelský pes - jak k pejskům, tak k lidem.

Je to ukázkový případ neskutečně vděčného pejska, mazlení a pozornost jsou pro něj absolutní slast. Hodil by se do bytu, ale i na zahrádku, kde však nebude zavřený v kotci.Rozhodně je to pejsek vhodný i ke starším lidem a dětem. Je klidný, chůzi na vodítku zvládá a pokud není zavřený v kotci, je úplně ticho, není to žádný uštěkaný raťafák.

6.10.2011 - Jeho stav při příjmu nebyl vůbec dobrý - byl silně začervený, měl přerostlé drápy, které mu způsobovaly bolestivou chůzi, zplstnatělou srst po celém těle. Má i nezhojenou ranku na pupíku (pravděpodobně byl po operaci kyčelní kýly), všude po bříšku má vyrážku, která mu způsobuje nepříjemné svědění, zanícené uši a silně zapařené tlapky. Je tu i pravděpodobnost plísně v srsti (vše se ukáže po vykoupání a zapůsobení speciálního šamponu právě pro tyto účely). Je to kryptorchid - nemá sestouplé jedno varle, bude tudíž nutné, aby podstoupil kastraci, kdy se druhé varle v břišní dutině bude muset dohledat a vyndat. Bude pravděpodobně potřebovat i kloubní výživu, kterou u nás již dostává. Jinak je to velmi zvědavý, aktivní a veselý pejsek!

 

Bambi našel domov v Praze! :)

Pohlaví:

Pes

Datum (rok) narození:

2006

Velikost:

Střední