Benjo


Aktivní teriérek.

Benjo je mlaďoch, kterému budou teprve dva roky. Za svůj život vystřídal minimálně dva majitele, než se dostal k nám do útulku.

Je to malý kříženec jorkšíra a nevíme čeho, ale nohy má dloooouhé až na zem! Jinak je to malý a skladný pejsek. Je to veselý pejsek, který vypadá dost chytrý na to, aby si svého páníčka omotal kolem prstu. Ale pozor! Myslíme si, že hrozí, že si svého oblíbeného páníčka pak může nárokovat pro sebe (a stejně tak možná i věci). Jeho páníček by tedy měl vědět, že Benjo je teriér jak se patří a s velkým rozmazlováním by to bylo spíše na škodu. Oproti tomu nastavit Benjovi pravidla bude rozhodně ku prospěchu. Prozatím si nejsme jistí, jestli bychom ho s klidným srdcem doporučili k dětem. Tam bychom byli velmi opatrní. Venku si hodně všímá všeho okolo víc, než třeba člověka. Ale zase umí být kontaktní a mazlivý, obzvlášť když mu tyhle sociální kontakty nedopřáváte pořád, ale jsou pro něj něčím speciálním. Vypadá, že by doma mohl být čistotný. V útulku to úplné čuně není, ale pokud má vedle v boxu jiného pejska, snaží se mu očůráváním dokázat, jaký je to velký kápo, i když na to ve skutečnosti nemá. Je spíš takový nejistý.

Úplně nevíme, jak vychází s jinými psy a třeba kočkami, to by se muselo teprve ozkoušet. Vypadá to, že by mohl preferovat muže a ,,páníčka jen pro sebe".

Do útulku byl dovezen, protože kousl majitelku.

Našel domov v Čížové :)

Pohlaví:

Pes

Evidenční číslo:

50023

Datum (rok) narození:

18.09.2021

Velikost:

Malá