Elsa Z Vydří louky


Hodná, přátelská a kontaktní fenka. S chutí do života. Ale nevyléčitelně nemocná.

Elsa je sedmiletá celočerná ovčanda s průkazem původu. Je to důkaz toho, jak strašnou smůlu dokáže pes mít. Bohužel změnila několik majitelů, až ten poslední to celé nechal zajít až do současné fáze. Elsa byla odchycena v obci Lipany, když k nám přijela, mysleli jsme si, že je fena stará více jak deset let. Měla srst v hrozném stavu, otlaky na kloubech, její zuby připomínají víc plochou dráhu než zuby (v podstatě využívá jen stoličky, ostatní zuby "nemá"), a její obrovské svěšené břicho a špatný pohyb nám moc na starosti neubral. Okamžitě jela na k našemu veterináři na vstupní prohlídku, kde se sonem zjistilo, že něc není v pořádku ani s břichem, ani s játry. Byla vyloučena březost. Nicméně bylo nutné fenu ještě ten den dopravit na veterinární kliniku k hospitalizaci. Byl ji zaveden katétr a začala se série vyšetření, včetně specializovaných vyšetření.
Díky bohu je Elsa k lidem velmi přátelská a trpělivá, i co se manipulace a ošetřování týče. Po dvou dnech byla propuštěna z hospitalizace s diagnózou "Cushingův syndrom". Nyní má nasazené léky, vysokoproteinovou a nízkotučnou stravu a doplňkové byliny na podporu jater. Uvidíme, jak bude na léčbu reagovat.
Elsa by si opravdu hodně zasloužila dobrý domov, kde by ji měli rádi a kde by nebyl problém s tím, že bude muset být celoživotně na lécích. Má obrovskou chuť žít - za kontakt s člověkem by se rozkrájela (je hodná i na děti), miluje balónky, klacíky a procházky.
Elsa nás dne 17.12.2017 opustila :(
Virtuální páníčci:
Miroslava Krajcová
Jakub Studený a THE CLINIC - true dentist : opakovaná podpora v podobě léku Vetoryl 60 mg
Ladislav a Tereza Gráfovi
Vlasta Kadlečková
 
 
 

Pohlaví:

Fena

Evidenční číslo:

95016

Datum (rok) narození:

7.12.2008

Velikost:

Velká

Poznámka ke stavu:
Zcela obroušené zuby, špatná srst, Cushingův syndrom