Jasoň


Mezitím, co vám ukazujeme veselé pejsky k adopci, jejich příběhy, šťastné konce nebo příspěvky z fungování útulku, se v úplném pozadí najdou i případy, které z různých důvodů nemohou být hned zveřejněny.

Tohle co vidíte, je jeden z takových případů. Myslíme si, že o zanedbání veterinární péče u tohohle pejska rozhodně nemůže být snad ani pochyb.

Tohohle nešťastníka jsme do útulku přijali na podzim roku 2022. Byl vyhublý, nemohl pořádné jíst, v okruhu dvaceti metrů kolem něj to byl puch jak od ropuch, zhrublá kůže, svědivá, nateklé uzliny... A když koukáte na zvíře v takovém stavu, nevíte, jestli být smutní, nebo vzteklí, že to někdo nechá zajít až tak daleko. Že život pro takové zvíře už musí být spíš utrpením.

Jeho stav jsme řešili na VET - PLUS veterinární klinika, kdy pan doktor Tomala odstranil tomuhle nebožákovi všechno to přerostlé, nechutné a hnijící, co v tlamě nemělo být a následně jsme pokračovali v řešení jeho dalších zdravotních problémů.

Suma sumárum jsme po několika hodinách na veterině odváželi zpátky do útulku pejska, který se konečně bude moct najíst, výrazně se mu uleví a jeho kvalita života se zlepší asi tak o bambilion procent. Bezpochyb.

A taky se tak stalo.

Za následnou pravidelnou a průběžnou péči moc děkujeme veterinární klinice Tuchoraz, kde nás s tímhle pacientem přijmou kdykoli a ihned, když se nám něco nezdá.

Také moc díky všem, díky kterým vše dopadlo tak, jak dopadlo (oni vědí). A jako vždy i Záchranná služba veterinární Pet-Medic Praha za převoz k nám.

Edit:

Do adopce kvůli aktivnímu řízení nemohl, ale svůj zbytek života dožil Jasoň v úžasné domácí péči, kde si opravdu žil jako princ v pohádce o tom, jak má takový psí život vypadat. I přes své potíže a špatnou diagnózu si užil s optimismem jeho vlastním krásných 10 měsíců

V posledních červnových dnech roku 2023 se jeho stav zhoršil a dostal se do fáze, ze které už nebylo návratu ke zlepšení. Nechali jsme ho tedy po společném rozhodnutí s veterinářem i jeho domácími pečovateli v poklidu a míru odejít.

Jeho případ je stále v řešení a moc bychom si přáli, aby dopadl v jeho prospěch a viník, který péči o něj takto strašným způsobem zanedbal, byl potrestán.

Jasoňovi bylo 9 let a 4 měsíce.

Pohlaví:

Pes

Evidenční číslo:

82022

Datum (rok) narození:

13.02.2014

Velikost:

Velká

Poznámka ke stavu:
zanedbané nádory tlamy. Alopecie.