Jeníček


Jeníček je asi šestiletý staford (nebo jeho kříženec), je v dobrém výživovém stavu a k lidem je přátelský - trpělivě snáší všechna ošetření i manipulaci.

15.2.2014
Jeníček podstoupil několikahodinové šití a čištění ran. Rány nebyly čerstvé, nýbrž pár dní staré a bylo trochu problematičtějí je řádně ošetřit. Po tomto zákroku má nepočítaně stehů a dvanáct drenů po celém těle.
Zároveň přemýšlíme, jaké jsou varianty toho, jak k těmto zraněním došlo. Dle výpovědi člena mysliveckého spolku z okolí nám bylo řečeno, že takto často vypadají zranění způsobená střetem s divokým prasetem. Dle veterináře byla vyloučena verze, že tato zranění pochází od jiných psů.

Podali jsme tedy výzvu, zda někdo takovéhoto psa nepostrádá  a do několika hodin se ozval majitel, že to vypadá na jeho psa.

16.2.2014
Jeníček byl dnes načipován našim čipem. Byly sesumarizovány výpovědi přímých svědků a pravděpodobnost, že docházelo k týrání byla velmi snížena a vše potvrzovalo spíše zranění způsobená divočákem.
Majitel psa dorazil na kliniku, prokázal se, byl sepsán protokol a Jeníček (pravým jménem Lopez) byl předán do domácího ošetřování. Majitel s převzetím psa bere vešekerou zodpovědnost a důsledky plynoucí z útěku psa, na svá bedra.  Vše bylo předáno obci a místní policii, která byla přítomna u nálezu psa. Tímto naše pravomoce, jakožto organizace, končí a vše musí řešit příslušné orgány.

18.2.2014
Majitel slíbil, že se tento den dostaví na kliniku na vyndání stehů. Na klinice nám potvrdili, že se dostavil. Jeníček (Lopez) se hojí, pomalu, ale hojí.


Jeníček se vrátil k majiteli.

Pohlaví:

Pes

Evidenční číslo:

10014

Datum (rok) narození:

cca 2008/2009

Velikost:

Střední