Leošek Bojim Bojim


Leošek je skoro roční psí kluk, kříženec pravděpodobně pinče, čivavy a možná i jezevčíka, či něčeho jiného s krátkýma nožkama - dle jejich krátkonohých sourozenců. Leošek je jedna z výjimek a jeho nohy mají délku úměrnou tělu. Je to malý pes (5kg), který vzhledem ke svému věku již více neporoste.

Leošek nebyl zvyklý příliš na lidský kontakt, či jiné věci nutné k řádné socializaci. Žil se svými sourozenci venku a schovávali se ve stodole. Nových věcí a podnětů se kvůli dosavadnímu životu stále trochu bojí, ale pomalu se vše učí.

Ze všech byl od začátku nejméně plachý a největší mazel. Je to velmi kontaktní pejsek, který má rád lidskou přítomnost a hodně vyžaduje mazlení. Rád olizuje ruce a zvládá již něco málo základní poslušnosti - ke mě, sedni. Občas je ještě nedůvěřivý a malinko lekavý, ale díky své společenské povaze (s trochou lidské trpělivosti) dokáže strach rychleji překonat. Hygienické návyky má. O hračky nejeví zájem, ale zajímají ho boty a pantofle. Venku si hraje s ostatními pejsky, není vůbec agresivní a to ani ke psům. Nebude příliš vhodný k úplně malým dětem, ale spíše k větším dětem.

V novém domově by pro něj byl ideální vyrovnaný psí parťák nebo parťačka. Bude vhodný i do bytu, ideálně pak k majiteli, který bude připraven, že vše, co se nestihl naučit jako štěně, bude muset postupně (s trpělivostí páníčka) dohánět.

Leošek je nyní již načipovaný, momentálně ho čeká ještě kastrace a očkování. Do nové rodiny bude vydán až po kompletní rekonvalescenci.

Leošek našel domov v Chlumci nad Cidlinou:)

Pohlaví:

Pes

Evidenční číslo:

20014

Datum (rok) narození:

6/2013

Velikost:

Malá