Marco


Milý maliňák.

Pes

Možnost venčení

Vhodný k dětem

Vhodný domů

Střední plemeno

Marco je asi pětiletý belgický ovčák malinois.Váží 30 kg. Na toto plemeno je to velmi klidný pes. K lidem je přátelský, nemá problém s důvěrou ani k lidem, které vidí poprvé. Je kontaktní - rád se o člověka opře celou vahou a nechá se drbat. Cizí lidi si přiběhne očuchat a prozkoumat. Při nutné manipulaci se neprojevuje vůči lidem negativně, spíše jen ztuhne a čeká.

Miluje klidné procházky, které si s ním jako majitel velmi užijete. Na vodítku chodí krásně. Zatím se neprojevuje jako lovec (nemá tendence přehnaně řešit zvěř), ale nevíme, jak by reagoval na kočky či jiná domácí zvířata. Z hraček miluje balónky. Ostatní hračky, nebo klacky či šišky ho příliš nezajímají. Je čistotný a myslíme si, že by zvládl jak pobyt v bytě, tak i v domě se zahrádkou. Z povelů umí ,,sedni" a ,,lehni", ale na člověka reaguje a za palmsky není problém naučit ho spoustu dalších věcí, je dobře motivovatelný.

Není to pes vhodný na sport nebo na větší fyzickou zátěž. A to z důvodu jeho hendikepu v podobě chybějícího nosného prstu na přední noze - díky nerovnoměrnému zatěžování prstů po zátěži kulhá, než si zase odpočine. Co mu ale perfektně jde, tak to je čuchání a vyhledávání - nejen, že ho to baví, ale dokáže s klidem a precizností dohledat třeba balónek. Bude to spíš psí společník - má moc rád přítomnost člověka.

Bude vhodný spíše jako jedináček, s jinými samci se úplně nesnese, s fenami by bylo nutné vztah předem ozkoušet.

Evidenční číslo:

11024

Datum (rok) narození:

cca 2019

Poznámka ke stavu:

hendikep - chybějící nosný prst na levé přední končetině