Matýsek


Matýsek je desetiletý pes, rasy trpasličí pudl. I přes jeho věk je to aktivní a vitální pejsek. Co se týče povelů, tak toho moc neumí, ale tento nedostatek bohatě vyváží jeho přátelská povaha. Je naprosto bezproblémový k jiným psům, je zvyklý na děti a miluje drbání a pozornost. Není uštěkaný, doma je velmi klidný. Umí chodit na vodítku - netahá. Je dobře socializovaný - nedělají mu problém nečekané zvuky, jízda výtahem, chůze po různých površích atd. Bojí se pouze petard. Byl zvyklý na život v bytě a nemá tedy problémy s domácí hygienou - zatím neprojevil ani potřebu v bytě cokoli značkovat.

Kromě lidské pozornosti miluje i hry s balónkem. Umí si s citem brát z rukou pamlsky. Bude vhodný jak ke starším lidem jako fajnový společník, tak i jako společník k dětem. Rozhodně není vhodný na celoroční pobyt venku.

Nemá žádné viditelné nebo dlouhodobé zdravotní potíže. Na jeho věk je ve velmi dobrém stavu. U Matýska nebude vzhledem k jeho věku vyžadována kastrace.

18.9.2013
Matýskovi bylo na veterině zjištěno, že má lehce slabší srdíčko - avšak toto je pouze následkem stáří a nijak ho tato skutečnost neomezuje.

 

Matýsek našel domov v jižních čechách:)

Pohlaví:

Pes

Datum (rok) narození:

16.7.2003

Velikost:

Malá