Múza


Múza se k nám dostala jako 4-týdenní štěně spolu se svojí sestřičkou a bráškou, nyní věk cca 7 týdnů.Je to veselé a aktivní štěně bez viditelných psychických nebo zdravotních problémů. V dospělosti předpokládáme střední velikost (je známá matka - viz. foto níže). Bude to štěně vhodné i k celoročnímu pobytu venku (má velmi hustou srst s kvalitní podsadou, od narození zvyklá venku).
Múza je rozvážnější a méně odvážná, než její sestřička.
31.10.2013
Múza nemohla být naočkována, jelikož po podrobnější lékařské prohlídce byla zjištěna vrozená srdeční vada.Múza podstoupí ještě kompletní vyšetření u kardio specialisty, které nám ukáže, zda je tento problém slučitelný se životem.
 
6.11.2013
Múza dnes podstoupila vyšetření u kardio specialisty. Výsledky jsou velmi špatné. Citace z lékařské zprávy: "Systolický šelest III. st. p.o. mitrale i tricupidale, dýchání zostřené sklípkové, puls slabý, bez deficitu. Echokardiograficky těsná subvalvární stenosa aorty, pokročilé sekundární změny - excentrická hypertrofie levé komory s velkou hypertrofií stěny, dilatace levé síně. Konkurentně je přítomna dysplasie trojcípé chlopně s její insuficiencí."
Múza dostala léky na srdíčko, které mohou zpomalit zhoršení stavu, avšak prognóza je vážná.
 
Foto matky štěňat:

Múza našla domov na Praze - západ:)

Pohlaví:

Fena

Datum (rok) narození:

září 2013

Velikost:

Štěně (mrně)