Otík


Otík je asi 8-9letý pes, kříženeček menšího vzrůstu.
Otík byl v prních dnech v novém prostředí poněkud zaražený a většinu času spal. Minulé události se na něm podepsaly, celý stažený a rozklepaný se vyhýbal veškeré pozornosti a ostatnímu okolnímu dění. Na vodítku nechodil, jen si sedl a koukal před sebe. O žrádlo zpočátku nejevil zájem.
Postupem času se pomalu rozkoukával. Doma začínal nenápadně čuchat, seznamovat se s ostatními psy a venku už také zvládnul alespoň pár kroků.
Třetí den, po opadnutí nejhoršího stresu, se Otík vydal na veterinu na Chodov, nechat si zkontrolovat celkový zdravotní stav. To, že má nadváhu, počínající zákal a špatné zuby, bylo zřejmé. Bohužel rentgen následně ukázal, že Otík má zvětšené srdce a pravděpodobně tumor na játrech, tomu napovídala i biochemie krve. Další odběr krve proto putoval do laboratoře pro zjištění hodnot alfa-fetoproteinu. Výsledky měly přijít začátkem příštího týdne.
Veterinář nasadil Otovi léky na srdíčko a doporučil vitamíny s bylinkami na játra.
Další dny se Otík začíná chovat "normálně". Na vodítku se zvládne s přehledem vyvenčit. Jen když se někde zamotá nebo se napne flexi vodítko, trošku panikaří, ale hned se oklepe a jde se dál. Snídá a večeří, jako ostatní psi, začíná semtam poštěkávat.  Občas si i všímá hraček.
Po necelém týdnů už je s Otíkem alespoň nějaká řeč, jeho psychický stav se velmi zlepšil. Avšak fyzické zdraví na tom tak dobře není. Často špatně dýchá.Také přicházejí výsledky testů krve a potvrzuje se podezření na nádor na játrech ( AFP- 157,5 ng/ml). Vzhledem k jeho celkovému stavu není u Otíka vhodné operativní řešení.
A protože tohle Otík neví, chceme mu umožnit spokojené a důstojné dožití u nového majitele.
Otík zvládá domácí hygienu, vychází dobře s jinými psy a nemá problém s lidmi, ani dětmi. I přes nejistotu a strach se sebou nechá plně manipulovat a nemá tendence se ohánět. V bytě dokáže dobře fungovat. Je to pes spíše na krátké procházky a na dostatek odpočívání - ideálním páníčkem pro něj budou méně aktivní, ale trpělivý senioři.
Otík našel domov v Praze :)

Pohlaví:

Pes

Evidenční číslo:

13014

Datum (rok) narození:

2005/2006

Velikost:

Malá