Ozzy


Ozzy je čtyřměsíční psí kluk, jedná se pravděpodobně o křížence belgického ovčáka. V dospělosti bude střední až větší velikosti, ale nyní nelze přesně odhadnout, jelikož byl velmi vyhublý a začervený. Je tedy pravděpodobné, že tento nedostatek výživy způsobí, že nedoroste plné velikosti.
Ozzy je momentálně stále ještě vyhublý (avšak pomalu pěkně přibírá) a jeho minulost také není úplně známá. Co se týče psů, tak je vidět, že je hůře socializovaný - psů se nebojí, ale jeho komunikace s nimi má občas trhliny a dochází k drobným konfliktům. Projevuje i strach z mužů, je tedy možné, že měl s nimi v minulosti špatné zkušenosti. Jinak je to velmi aktivní štěně, určitě ne vhodné pro začátečníka. Bude ideální k domu se zahradou a trpělivým lidem s citem pro výcvik. Ozzy má velmi rád lidskou společnost a bude spokojený v přítomnosti lidí, samota na zahradě pro jeho psychiku není nejideálnější.
12.9.2013
Ozzy je již kompletně naočkovaný, vč. vztekliny. Krásně nabral a váží 18 kg.
6.10.2013
Ozzy již dobře zvládá domácí hygienu (ačkoli sem tam mu to ještě ujede, ale vzhledem k jeho věku to není nic neobvyklého). Zlepšila se jeho komunikace se psy, avšak ty menší má trochu tendenci šikanovat a evidentně ho to baví. Vyklubal se z něj velmi šikovný pes. Pod vedením našeho kolegy Honzy si vyzkoušel nejrůznější všestrannostní disciplíny. Je šikovný na stopy, bude vhodný i na obrany a na výcvik poslušnosti - velmi dobře reaguje na své jméno, na povel "ke mně" krásně předsedá, umí sednout, lehnout a mnoho dalších běžných povelů (např. fuj, dolů, pusť, nesmíš...). S člověkem dobře spolupracuje a tak se jistě brzy naučí další a další věci. Ideální by tedy pro něj byl páníček, který bude jeho schopnosti rozvíjet.
17.10.2013
Ozzy už umí krásně chodit u nohy a přijít na zavolání. Také se naučil štěkat na povel. A aby toho nebylo málo, tak se ještě fotil.Nové fotky k vidění zde: http://www.flickr.com/photos/104452188@N06/sets/72157636654171184/
 
Ozzy našel nový domov ve Zlíně:)

Pohlaví:

Pes

Datum (rok) narození:

duben/květen 2013

Velikost:

Štěně (mrně)