Pája


Čtyřletý uzlíček nervů, který se se "svým člověkem" a ve "svém prostředí" mění v prima hravou a veselou psí dámu.

Pája se narodila u bezdomovců, se kterými i několik let žila. Bohužel přišel čas, kdy už nemohla být nadále v původním místě, a přesunula se k nám hledat znovu štěstí v životě. Pája má 20 kg. Je to taková kropenatá srnka na štíhlých nohách. Změna prostředí je náročná pro její psychiku - zpočátku se krčí, bojí se prudkých pohybů, je na ní žalostný pohled. Jak ale získá k člověku důvěru, vrtí na vás jejím dlouhým ocáskem a dokáže kolem vás hopsat jak veselé štěně. Na vodítku chodí dobře (netahá), na volno jsme ji měli pouze na oploceném prostoru. To nám ukázala, jak umí přijít na zavolání, jak vyzývá člověka ke hře, jak dokáže blbnout se sněhovými koulemi.
Nebude to nikdy sebevědomý hlídač, ale spíš to bude pes, který bude hledat oporu vždy a za každé situace, ve svém člověku. Je to klidnější a mírnější fenka, která je vděčná za vlídné zacházení a mazlení.

Na děti nereaguje nijak agresivně, jiné psy zvládne taktéž (nutno zkusit vždy individuálně, ale psí společnost má moc ráda), vztah ke kočkám a drůbeži neznáme.

Našla domov u Neveklova :)
 

Pohlaví:

Fena

Evidenční číslo:

23018

Datum (rok) narození:

1.2.2014

Velikost:

Střední