Rendy


Rendy je fenka jorkšírského teriéra s kupírovaným ocáskem. Pravděpodobně pochází z chovatelské stanice - má tetování v uchu, bohužel však čitelné jsou s jistotou poze dvě číslice a i přes kontaktování chovatelského klubu, plemenné knihy a díky tomu následně vytipovaných chovatelských stanic, se nepodařilo dopátrat jejího původu - nevíme tedy přesně ani její věk. Věk tedy uvádíme orientačně cca 4 roky (spíše se jedná o mladší zvíře vzhledem k perfektnímu stavu zubů).

Rendy váží 1,8 kg, je velmi drobná, ale odpovídá standardu plemene. Je přátelská k lidem, není bojácná, dobře socializovaná i k cizím lidem. Se psy vychází dobře. Po navyknutí na nové prostředí zvládá i domácí hygienu a vypadá, že nemá problém ani se samotou. Jako "správný minipes" je i lehce rozmazlená a tak se umí zavztekat, když se jí něco nechce. Není ale agresivní.

Dle veterinárního vyšetření má problémy se zadními koleny a do budoucna bude nutné tento problém řešit - momentálně není nijak omezená v pohybu. Jinak nebyly zjištěny žádné další problémy.

Bude vhodná jako domácí mazel (pozornost a mazlení dokone vyžaduje), rozhodně není vhodná do chovu (nejen kvůli nízké váze, ale především kvůli problémům s nohama). Nedoporučujeme ke zbrklým dětem nebo k lidem s pohybovou vadou (nepředvídatelné reakce na neobvyklé, prudké nebo trhané pohyby).

Vhodná pouze do bytu, jako jedináček nebo i k jiným psům.

 

Našla domov v Praze :)

 

 

 

Pohlaví:

Fena

Evidenční číslo:

32014

Datum (rok) narození:

cca 2010

Velikost:

Malá